24.07.2024 -Türkiye Son Habercilikte Son

Büyükşehir Belediye Meclisi Temmuz Ayı İlk Birleşimi Yapıldı 

Büyükşehir Belediye Meclisi Temmuz Ayı İlk Birleşimi Yapıldı 

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE MECLİSİ TEMMUZ AYI

İLK BİRLEŞİMİ YAPILDI

 

Malatya Büyükşehir Belediye Meclisi’nin Temmuz Ayı I. Birleşimi Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Sami Er Başkanlığı’nda saat 15.00’te Belediye Meclis Salonu’nda gerçekleştirildi.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından, Büyükşehir Belediye Başkanı Sami Er, Malatya gündemi ve Büyükşehir Belediyesi’nin çalışmaları hakkında bir konuşma geçekleştirdi. Başkan Er, “Bildiğiniz gibi pazartesi günü akşam saatlerinde Çavuşoğlu sanayi bölgesinde bir yangın meydana geldi. Öncelikle iş yeri sahiplerine ve Malatya’mıza geçmiş olsun diyoruz. Zaten deprem mağduru olan kardeşlerimiz o bölgede bir mekan oluşturmuşlardı. Yangının çıkması tabii ki üzücü bir durum oluşturdu. Bizler de yangının başlamasının akabinde neredeyse hemen olay mahallindeydik. Arkadaşlarımız yangının söndürülmesi noktasında gerçekten çok çaba sarf ettiler. Bu arada tamamen kimyasal malzemeler yandığı için söndürme esnasında ekiplerimiz kendilerini riske de attılar.

Kamuoyunda bazı arkadaşlarımız itfaiyemizle ilgili gerçekten haksız ithamlarda bulunuyorlar. İtfaiye teşkilatımız aynıdır. Mevcut daire başkanımız Ömer Çoban ve itfaiyeden zabıta daire başkanlığına geçen Mustafa Katipoğlu başkanlarımız başından sonuna kadar olaya müdahale ettiler. Olaya müdahale ederken zehirlenen arkadaşlarımız oldu. Allah’a şükür bir kaybımız yok, bunun için şükür ediyoruz. O arkadaşların da ziyaretine gittik, durumları iyi. Akabinde AFAD Başkanımızla görüştüm. Milletvekillerimiz de bir takım teşebbüslerde bulundular. Görüşmelerimizi yapıyoruz, ilçe belediye başkanlarımızla da bir araya geliyoruz. Yangında mağdur olan esnafımıza neler yapabilir, nasıl yardımcı oluruz diye bunun da çalışması içerisine gireceğiz” dedi.

AĞUSTOS’TA REZERV ALANLARININ İNŞAATI BAŞLIYOR

Büyükşehir Belediye Başkanı Sami Er, geçtiğimiz günlerde Malatya’ya gelen Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum’un ziyaretinden de bahsederek, rezerv alanları, hak sahiplerinin konutları, dar gelirli aileler için yapılacak konutlar, yeni alanlar konularında görüşmelerin sonuç verdiğini ve Ağustos ayında rezerv alanlarının inşaat çalışmalarının hızlanacağını söyledi.

Başkan Er, alt yapı çalışmalarında yaşanan gelişmeler konusunda da bilgiler vererek, Banazı’daki isale hattı, İkizce’deki kollektör hattı ve Kuluncak’ta ihalesi 30 Temmuz’da yapılacak isale hatları için ciddi hibeler alındığını açıkladı.

VATANDAŞLARI KAYISI FESTİVALİNE DAVET ETTİ

26’ncısı düzenlenecek olan Kültür Sanat Etkinlikleri ve Kayısı Festivali hazırlıklarının tamamlandığını da ifade eden Büyükşehir Belediye Başkanı Sami Er, tüm Malatyalıları festivale davet ederek, kayısı festivalinde yapılacak etkinlerle ilgili bilgiler de verdi. Başkan Er, Büyükşehir Belediyesi olarak Kariyer Merkezi açacaklarını söyleyerek, Çevreyolu’nda yapılan yenileme çalışmaları hakkında da bilgiler verdi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Sami Er’in konuşmasının ardından gündem maddelerinin görüşülmesine geçildi. Gündem maddeleri içerisinde yer alan bazı imar ağırlıklı maddeler görüşülerek karara bağlanırken, bazı maddeler ilgili komisyonlara havale edildi. Diğer gündem maddeleri ise bir sonraki toplantıda görüşülmek üzere oy birliği ile ertelendi.

Belediye Meclisi Temmuz Ayı Toplantılarının II. Birleşiminin ise 16 Temmuz 2024 Salı günü saat 15.00’te yapılmasına karar verildi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.