21.07.2024 -Türkiye Son Habercilikte Son

Büyüme ticaret ve sanayi ile olur

Büyüme ticaret ve sanayi ile olur

Malatya Valisi Süleyman Kamçı’da, Ticaret ve Sanayi erbabının bir ilin gelişiminde rol oynayan en etkili şahıslar olduğunu, onların olmaması durumunda illerin gelişim hızının çok yavaşladığını, hiç olmadığını kabul etmek gerektiğini belirtti.
TSO Başkanı H.Hüseyin Erkoç ve Meclis Üyeleri tarafından karşılan Vali Kamçı’ya ziyaretten duyulan memnuniyet belirtilerek teşekkür edildi.

Başkan Erkoç Malatya’nın Sanayisinin ve Ticaretinin her geçen gün gelişen bir kent olduğunu dile getirerek Doğu Anadolu bölgesinde ihracat yapan illerin başında gelmekte olduğunu belirterek bununda kendilerini umutlandırdığını söyledi. kolşişşş
İhracat rakamlarımız istediğimiz seviyede değil ancak gayret ve çaba ile de bu rakamlara ulaşacaklarını belirtti.
Vali Kamçı’nın Gaziantep de valilik yapması nedeni ile bu durumu daha iyi mukayese edeceğini, kendilerinin de Valilik ile Belediyeler ile Sivil Toplum Kuruluşları ile ortak bir akıl içerisinde hareket ederek ilin yakaladığı huzur ve güven ivmesi ile de ekonomisinin daha da gelişmesine katkıda bulunacaklarını dile getirdi.

Vali Kamçı’da, Ticaret ve Sanayi erbabının bir ilin gelişiminde rol oynayan en etkili şahıslar olduğunu, onların olmaması durumunda illerin gelişim hızının çok yavaşladığını, hiç olmadığını kabul etmek gerektiğini belirtti.
Lokomotif görevinin Ticaret ve Sanayi erbabında olduğunu, kendilerinin de onlara rehberlik etmeye çalışacaklarını böylelikle örnek alınan iller gibi olmamak için hiçbir neden olmadığını söyledi. 3.OSB ile 1.ve 2. OSB deki tüm fabrikaların tam anlamı ile faaliyete geçtiğinde 4. Ve 5. OSB ler içinde yer arar duruma gelindiğinde sanayide Malatya’nın önüne hiç kimseni geçemeyeceğini belirtti. Vali Kamçı TSO ziyaretinin ardından Malatya Polis Meslek Yüksek Okulunu ziyaret ederek PMYO Mehmet Karlı ve okul yöneticileri tarafından karşılandı. Okul hakkında brifing alan Vali Kamçı’ya ziyareti anısına plaket takdim edildi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.