TürkiyeSON - 22.09.2020 -
Türkiye Son , Malatya Son Habercilikte Son..

“Çakıroğlu” Adına Kütüphane

“Çakıroğlu” Adına Kütüphane
Reklam

IMG_2376

Malatya Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından geçtiğimiz yıl pkk’lı teröristlerce şehit edilen Fırat Yılmaz Çakıroğlu adına kütüphane kuruldu. Ege Üniversitesi Tarih Bölümü son sınıf öğrencisi olan ve aynı zamanda Ege Üniversitesi Kampus Başkanlığı görevinde bulunan Fırat Yılmaz Çakıroğlu 20 Şubat 2015 tarihinde teröristler tarafından kalleşçe bıçaklanarak şehit edilmişti. Şehadetinin yıl dönümünde Malatya Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Battalgazi ilçesine bağlı bir okula “Şehit Yılmaz Fırat Çakıroğlu Kütüphanesi” yaptı. Yüzlerce kitaptan oluşan kütüphane sabah saatlerinde resmi olarak öğrencilerin hizmetine açıldı. Açılış törenine Okul Müdürü ve yönetimi, Malatya Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Mehmet Erdem ve İl yönetimi, Malatya Ülkü Ocakları Başkanı Muzaffer Karaca ve üniversite teşkilat yönetimi katıldı. Açılış konuşmasına Ülkü Ocaklarına teşekkür ederek başlayan okul müdürü: “kütüphanenin ismi kadar işlevi de büyük olacaktır. Çakıroğlu’nun ismini yaşatmak ve yüceltmek için bu kütüphane kuruldu. Kütüphane öncesinde neredeyse hiç kitabımız yoktu ancak şimdi ülkü ocakları sayesinde yüzlerce kitabımız var, binlerce bilgi elimizin altında olacak” dedi. Emeği geçen herkese teşekkür eden okul müdürü ayrıca Malatya Ülkü Ocakları Başkanı Muzaffer Karaca’ya teşekkür amaçlı şükran belgesi takdim etti.

​Çakıroğlu’nun öğretmen olarak olmasa da kitaplar vasıtasıyla öğrencilerine ulaştığını söyleyen Karaca: “Hem Fırat Çakıroğlu adına hem de siz değerli öğrencilerimiz adına bir şeyler yapabilmemiz için bize bu fırsatı tanıyan değerli hocalarımız ve müdürümüze teşekkür ediyorum. Geçtiğimiz yıl şehit düşen Fırat Çakıroğlu kardeşimizin adını Malatya şehrinde yaşatmak bizim için çok önem arz ediyordu. Eğer bugün yaşıyor olsaydı öğretmen olacaktı. Nasip olmadı öğretmen olarak yanınızda olması ancak kitaplarıyla, kütüphanesiyle sizlere ulaştı. Bundan sonra bu okulun, öğrencilerinin ve hocalarının sıkıntısı ne olursa bizimde sıkıntımız o olacaktır” dedi.

​Açılış konuşmalarının ardından öğrencilerle beraber kütüphaneye geçildi. Öğrencilerin kütüphaneye ilk defa girmesi ve kitaplar arasındaki mutlulukları gözlerinden okunuyordu. Muzaffer Karaca’nın kütüphaneye girmesiyle birlikte tüm öğrenciler teşekkür etti.

“Benim için asıl teşekkür sizlerin bu kitaplardan faydalanmanızdır”

​Sözle teşekkürü kabul etmediğini söyleyen Karaca: “Gerçekten teşekkür etmek istiyorsanız bu kitapları okuyun. Tozlu raflarda kalması bizi üzer. Asıl teşekkür bu kitaplardan faydalanmanızdır, bizi mutlu edecek tek şeyde budur” diyerek sözlerini tamamladı.

“Kütüphane sonrası lokma ikramı”

​Fırat Yılmaz Çakıroğlu adına ayrıca Malatya eski belediye meydanında halka lokma ikram edildi. Dualar edildikten sonra Muzaffer Karaca bir kaşıkta kendisi alarak halka tatlı ikramında bulundu. Yoğun ilginin olduğu gözlenen lokma ikramı etkinliğinde kısa bir konuşma yapan Karaca: “Bugün Ege Üniversitesinde Ülkü Ocakları üniversite teşkilatı başkanlığı görevini yürütürken şehit edilen Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nun şehadete ermesinin yıl dönümüdür. Malatya Ülkü Ocakları olarak şehidimizin adına bir kütüphane açılışı yaptık. Şu anda da şehidimiz Çakıroğlu hayrına ve asker-polis şehitlerimizin hayrına vatandaşlarımıza lokma ikramında bulunuyoruz” dedi.

“Tarih okurken tarih yazan genç”

Çakıroğlu’nu şehit edenlerin cezaları konusunda Türk adaletine güvendiklerini dile getiren Karaca: “Fırat Yılmaz Çakıroğlu, 4. sınıf tarih öğrencisiydi. Biz onu hep tarih okurken tarih yazan genç olarak hatırlayacağız. Yeni Fırat’ların ülkü ocakları içerisinden yetişeceğine ve Fırat Yılmaz’ların bu ülkede bitmeyeceğine, ülkenin bölünmez bütünlüğüne göz dikenlere ve dosta düşmana ilan ediyoruz. Çakıroğlu ile ilgili mahkeme süreci devam etmektedir. Türk adaleti, Türk devleti gereken cezayı muhakkak verecektir ancak ülkücü hareket olarak şehidimizi asla unutmayacağız, vakti geldiğinde şehidimizin kanını yerde bırakmayacağız” dedi.

​Ankara ve Diyarbakır şehitlerini de unutmayan Karaca: “Son günlerde sayıları 50’ye yakın şehitlerimiz var. Allah hepsinden razı olsun –ki ülkenin bölünmez bütünlüğü için küffarla mücadele ediyorlar. Vatanı milleti için mücadele eden asker ve polislerimize de buradan selam yolluyoruz. Dualarımız onlarladır”diyerek sözlerini tamamladı.

IMG_2236 IMG_2282 IMG_2327

 

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: