TürkiyeSON - 24.04.2024 -

Çalık’tan Kurban Bayramı Ziyaretleri

Çalık’tan Kurban Bayramı Ziyaretleri

Çalık’tan Kurban Bayramı Ziyaretleri

-ŞEHİTLİK ZİYARETİ

Çalık, Yeşiltepe şehir Mezarlığında Şehitliği ziyaret ederek, burada vatan ve bayrak uğruna kanlarını seve seve veren şehitlerin mezarları başında dua edip, karanfil bıraktı.

Çalık, bayramlar gibi manevi duyguların ön planda olduğu günlerde şehitlerin ve şehit yakanlarının, gazilerin unutulmaması gerektiğini ifade ederek, “Vatan, millet ve bayrak uğruna canlarını seve seve veren şehit ve gazilerimizi unuttuğumuz gün, ihmal ettiğimiz gün, aslında kaybettiğimiz gün olur. O nedenle şehitlerimizi, şehitlerimizin emanetlerini ve gazilerimizi hiçbir zaman unutmayacağız, unutturmayacağız, anılarını her zaman yaşatacağız. Tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle, gazilerimizi şükranla anıyorum.” dedi.

-15 TEMMUZ GAZİSİ ZİYARETİ

Çalık, 15Temmuz hain darbe teşebbüsünde Ankara’da Gazi olan Polis Memuru Ömer Faruk Koşar ve ailesini ziyaret ederek bayramlarını kutladı. Çalık, “15 Temmuz’da vatan, bayrak, ezan ve TBMM’nin savunulmasında dimdik duran milletimize şükranlarımızı bir kez daha sunuyoruz. Kurutuluş Savaşında bile bombalanmayan Meclisimiz bombalanırken, Meclisimiz Gazi olurken, Malatyalı değerli polis kardeşimiz Ömer Faruk Koşar’da orada gazi oldu. 15 Temmuz sonrası ziyaret ettiğim tüm gazilerimiz şunu söyledi; ‘Biz şehit olmak için gittik, ama Rabbim şehitliği nasip etmedi, gazilik nasip oldu’ dediler.

-HUZUREVİ ZİYARETİ

Çalık, Malatya Huzurevi’ni de ziyaret ederek, burada bulunan yaşlılarla tek tek görüşerek Kurban Bayramlarını tebrik edip, Yeşilyurt Belediyesi tarafından hazırlanan hediyelerini verdi.

Çalık, “Küçüklerimize şefkat göstermeyen ve büyüklerimizin kadrini bilmeyen bizden değildir”  Hadis-i Şerifini hatırlatarak, “Toplumda yaşlılarımız mutlu ve huzurlu ise o toplum huzurlu ve geleceği için sağlam temeller atmış demektir. Yaşlılarımız, atalarımız, emektarlarımızdır. Kendi aile büyüklerimizi her zaman ziyaret ederek dualarını almalıyız, ama yaşlı olan komşumuzu, mahalle sakinimizi de ziyaret etmeliyiz, dualarını almalıyız.”  ifadelerini kaydetti.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ