TürkiyeSON - 07.06.2023 -

Çevre ve Şehircilik Bakanı Özhaseki’den Adıyaman Belediyesine Ziyaret

Çevre ve Şehircilik Bakanı Özhaseki’den Adıyaman Belediyesine Ziyaret

Çeşitli temaslarda bulunmak üzere Adıyaman’a gelen Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki Adıyaman Belediyesini ziyaret etti.

Çeşitli açılış ve toplantılara katılmak üzere Adıyaman’a gelen Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki Adıyaman Belediyesini ziyaret etti.

Adıyaman Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu ile Belediye Meclis Üyeleri, Başkan Yardımcıları ve birim müdürleri, Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki ve beraberinde bulunan TBMM Başkanvekili ve Adıyaman milletvekili Ahmet Aydın, Kayseri Milletvekili İsmail Tamer, Adıyaman Milletvekilleri İbrahim Halil Fırat ve Salih Fırat, Adıyaman Valisi Nurullah Naci Kalkancı, AK Parti İl Başkanı Mehmet Erdoğan, bürokratlar, partililer ve sivil toplum kuruluşu temsilcilerini kapıda karşıladı.

Daha sonra Başkanlık makamına geçen heyete sinevizyon eşliğinde belediye tarafından yapılan çalışmalar hakkında bilgiler veren Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu, kentin 33 mahallesine de her türlü hizmeti eşit oranda yansıtmaya önem verdiklerini dile getirerek, “Bir yılda ortalama 75 kilometre yol asfaltlıyoruz. Altyapıda yetersiz olan su ve kanalizasyon eksikliklerini tamamladık. Belediye otobüslerimizin sayısını arttırdık. Taziyelerde her türlü hizmeti ücretsiz olarak veriyoruz. Adıyaman’da diğer illerden farklı olarak yaptığımız çalışmaların başında gece otobüslerimiz geliyor. Şehrin dışında bulunan 400 Yataklı Eğitim ve Araştırma Hastanesine kadar giden otobüslerimiz gece 23.00 ila sabah 06.00 saatleri arasında ücretsiz hizmet veriyor. Bunun yanında hastaneden taburcu olan ve arabası olmayan hastaları da biz evlerine götürüyoruz. Bunların yanında bir de kentsel dönüm çalışmamız var. İnşallah bakanlığınızın da destekleriyle bu projeyi hayata geçirip, Adıyaman’ın çehresini değiştireceğiz” şeklinde konuştu.

Siyasi geçmişinde Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanlığı da bulunan Çevre ve Şehircilik Bakanı Özhaseki ise yaptığı konuşmada, Adıyaman’ın gelişmesi, değişmesi ve modernleşmesi noktasında yapılan çalışmaları takdir etti.

Konuşmaların ardından Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu, Adıyaman Belediyesi Şeref Defterini imzalayan Bakan Özhaseki’ye Adıyaman Belediyesi Kadın ve Gençlik Merkezi’ndeki kursiyerler tarafından yapılan bir tablo hediye etti.

BAKAN ÖZHASEKİ, KENTSEL DÖNÜMÜŞ ALANINI KAPSAYAN MAHALLELERİN MUHTARLARIYLA GÖRÜŞTÜ

Ziyaretin son bölümünde Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu ile birlikte Belediye Başkanlığı makamında, Mara ve Varlık Mahalleleri ile Musalla, Ulucami ve Alitaşı Mahallelerinin bir kısmını kapsayan 61 hektarlık alanda gerçekleştirilmesi planlanan kentsel dönüşüm projesini içine alan mahallelerin muhtarlarıyla görüştü.

 

 

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: