19.06.2024 -Türkiye Son Habercilikte Son

CHP Malatya İl Başkanı Kiraz’dan 12 Eylül Açıklaması

CHP Malatya İl Başkanı Kiraz’dan 12 Eylül Açıklaması

CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, 12 Eylül darbesinin izlerinin hala silinmediğini belirterek,

Aradan geçen 35 yılın ardından Türkiye hala antidemokratik uygulamalar, siyasallaşan yargı,bağımsızlığını kaybeden basın,bilimsellikten uzaklaşan üniversiteler ve koğuşları dolu cezaevleriyle karşı karşıya bırakılmış durumdadır” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Malatya İİl Başkanı Enver Kiraz, 12 Eylül’ün yıldönümünde yazılı bir açıklama yaptı.

12 Eylül 1980’de gerçekleştirilen askeri darbenin halkın iradesine vurulan bir darbe olduğunu kaydeden Kiraz; “12 Eylül sadece askerin yönetime el koyması değil, Türkiye’nin her alanda gerilemesi, geleceğinin çalınması anlamına gelmektedir. İdamların,işkencelerin,cezaevi günlerinin ve binlerce aydın,sanatçı,öğretmen,öğrencinin fişlenmesi demektir.Aradan geçen 35 yılın ardından Türkiye hala antidemokratik uygulamalar, siyasallaşan yargı,bağımsızlığını kaybeden basın,bilimsellikten uzaklaşan üniversiteler ve koğuşları dolu cezaevleriyle karşı karşıya bırakılmış durumdadır.” Dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi’nin 12 Eylül’de en fazla bedel ödeyen parti olduğunu vurgulayan Kiraz, “YÖK’ün ortadan kaldırılması, siyasi partiler yasasında değişiklikler yapılması, antidemokratik seçim yasasının kaldırılmasını da içeren demokratikleşme paketlerini kamuoyuna açıklamış, 12 Eylül Darbesinin tüm izleriyle silinmesi için, gerçek anlamda demokrasiyi ve özgürlükleri hayata geçirmek için mücadelemize aralıksız devam edeceğiz. ”ifadelerini kullandı.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.