TürkiyeSON - 19.04.2024 -

Çiftçilere devlet destekleri anlatıldı

Çiftçilere devlet destekleri anlatıldı

Malatya’nın Darende ilçesinde gerçekleştirilen Devlet-Vatandaş buluşmalarında, devletin çiftçilere sunduğu destek ve hibeler anlatıldı.

İlçede bulunan METEM konferans salonunda gerçekleştirilen buluşmaya Darende Kaymakamı Enver Hakan Zengince, Darende Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser, Malatya Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Tahir Macit, Malatya Tarım ve Kırsal Kalkınma Koordinatörü Murat Tunç, kamu kurum ve STK temsilcileri, çiftçiler ve mahalle muhtarları katıldı. Yoğun katılımın olduğu toplantıda söz alan Malatya Gıda,Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Tahir Macit, modern ahır ve ağıl yapımı hibe desteği ile ilgili açıklamalarda bulundu. Macit, devletin üreticilere sunduğu katkıları detaylı bir şekilde anlatarak tüm çiftçilerin bu fırsatlardan yararlanması gerektiğini vurguladı. Toplantıda daha sonra söz alan Malatya Tarım ve Kırsal Kalkınma Koordinatörü Murat Tunç ise DAP projelerinin yanı sıra yakın zamanda çağrıya çıkan IPARD 2 başvuruları hakkında bilgiler verdi.

Yüzde 70’e varan desteklerin mutlaka değerlendirilmesi gerektiğini ifade eden Tunç, çiftçilerden gelen soruları da cevaplandırdı. Toplantıda son olarak söz alan Darende Kaymakamı Zengince’de geçmiş dönemde TKDK ve DAP yatırımlarının ilçede başarıyla uygulandığını belirterek, “Aynı başarıları yeni çağrı döneminde de devam ettirmek istiyoruz. Darendeli çiftçilerimiz yeniliklere açık. Başarının devamı için çiftçilerimizin ve çiftçilerimizi temsil eden kuruluşların öncülük yapması gerekiyor. Yaptığı projelerle örnek gösterilen Darende İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünün yeni çağrı döneminde yeni başarılar elde edeceğine inanıyor ve gayret gösteriyoruz. DAP idaresine ve Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumuna desteklerinden dolayı teşekkür ederim” şeklinde konuştu.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.