27.05.2024 - Safir Şehir Portalı & Firma Rehberi Teması

Darbeleri Susturan Selalar Adlı Program Gerçekleştirildi

Darbeleri Susturan Selalar Adlı Program Gerçekleştirildi

Elazığ Belediyesi Kent Konseyi tarafından Mamurat-ül Aziz Konferans salonunda “Darbeleri Susturan Selalar” adlı bir program düzenlendi.

15 Temmuz Gecesi, tankların önüne yatan yiğit vatansever kahramanlar gibi korkusuzca minarelere çıkıp ‘ selalar’ ve ‘ezanlar’ ile halkımızı alanlara davet eden ve iman gücüyle hep birlikte darbecilere karşı kale gibi duran Din Görevlilerimiz ile Kent Konseyi’nin düzenlediği “Darbeleri Susturan Selalar” programına Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, Kent Konseyi Başkanı Murat Ergen ve üyeleri, Kahraman Şehit Polis Fethi Sekin’in babası M.Zeki Sekin, şehit aileleri ve yakınları katıldı.

Program okunan Kuran-ı Kerim tilavetiyle başladı. Daha sonra bir konuşma yapan Kent Konseyi Başkanı Murat Ergen şunları kaydetti. “Bizler din görevlileri olarak hain darbecilere bu ana kadar fırsat vermedik, bundan sonra da Allah’ın izniyle fırsat vermeyeceğiz. Din üzerinden takire yapan, bu ülkenin mahsum çocuklarının beynini yıkayanlara karşı hep birlikte mücadele edeceğiz. Ben bugün burada bizleri yalnız bırakmayan, Kent Konseyi olarak programımızı destekleyen şehrimizin önde geleni, lideri, Sayın Mücahit Yanılmaz beyefendiye hasreten teşekkür etmek istiyorum. Kendisi her zaman din görevlerimizin yanında olmuş diyanet cami yanımızda iç içe olmuştur.” dedi

“HER ŞEHİT, ŞEHİT OLACAĞINI BİLİR”

“O gün 249 vicdanımızı toprağa verdik. Onların her biri bu vatan uğruna, bu millet uğruna ben Şehit olayım benden sonrakiler bağımsız bir ülkede yaşasınlar diyerek şehit oldular. Her Şehit Şehit olacağını bilir.”diyen Başkan Yanılmaz konuşmalarına şu şekilde devam etti.

Her Şehit şehadete doğru yürürken esasında helalini isteyerek yürür. O gün 249 kardeşimizin bütünü evinden çıkarken helallik isteyerek gitmiştir. İnandığımız dava uğrunda ölmeyi hedef kabul etmiş bir milletiz. Hele bunun adı “Elazığ” olunca bunun adı “Elaziz” olunca… Bu şehrin insanları manevi hamuruyla yoğrulmuş 1085 yılında Harput’un fethinden sonra bu şehri başka hiç kimse teslim etmemiş o günden bugüne kadar. Vatan söz konusu olduğunda, millet söz konusu olduğunda, bayrak söz konusu olduğunda, ayağı asla geriye doğru gitmemiş hep ileriye doğru adım atmış Aziz insanların şehrindeyim. Darbe yapmak isteyenlere karşı, ben buradayım diyen şehir ise Elhamdülillah.. Elazığ ilk defa kardeşi kardeşe düşman yapmak isteyen askerin tutuklandığı şehirdir. Biz Cumhurbaşkanımızın Davos’ta “one minute” dediğinde esasında nelerin olduğunu çok iyi biliyoruz. Çünkü Dünyada o güne kadar Yahudi Devleti’ne karşı, İsrail’e karşı onların Cumhurbaşkanlarının gözüne baka bakarak “Siz katil dersiniz. Siz bebek öldürmeyi çok iyi bilirsiniz. Siz kan akıtmayı çok iyi bilirsiniz. biz bunun hesabını sizden soracağız.” diyenler yoktu işte böyle bir Cumhurbaşkanı televizyondan halkıma sesleniyorum meydanlara çıkın, havaalanlarına gidin, köprülere

gidin, dediğinde 80 milyon meydanlara çıkıyor. Bu kolay bir şey değil. Meydanlara çıkan insanlar düğüne, bayrama gitmediğini çok iyi biliyorlar. Minarelere çıkıp ezan okumak, sela okumak aynı zamanda tankın altına yatmak gibi bir şeydir.”dedi.

Konuşmaların ardından darbe gecesi Sela okuyan Kubelli Camii İmamı Fevzi Arslan o gecenin anısına tekrar sela okudu. Program yapılan duaların ardından son buldu.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.