TürkiyeSON - 19.04.2024 -

Devlet Hastanesi’nde Koroner Anjiografi Ünitesi Hizmeti

Devlet Hastanesi’nde Koroner Anjiografi Ünitesi Hizmeti

Devlet Hastanesi Başhekim Yardımcısı Uzm. Dr. Mustafa Karabulut, yeni açtıkları Koroner Anjiografi Ünitesi ile büyük bir eksikliği giderdiklerini söyledi.
Yeni Devlet Hastanesi’nde 14 kardiyoloji uzmanı ile hizmet verdikleri kardiyoloji polikliniğinde her gün ortalama 350, acil ünitesine ise kalp hastalıklarıyla ilgili şikayetlerle 50 civarında acil hastanın başvurduğunu dile getiren Kardiyoloji Uzmanı Mustafa Karabulut, “Her gün ortalama 15 hastamız; acile müracaat edenler acil koşullarda, polikliniğe başvuranlar ise elektif koşullarda Turgut Özal Tıp Merkezi’ne anjiografi amacıyla sevk edilmekteydi. Ambulansla yapılan sevk işlemlerinde geçen süre içerisinde maalesef bazı hastalarımızı ya kaybediyor, yada bir çok hastamızda geri dönüşümü olmayan kalp hasarı meydana geliyordu” dedi.
Malatya Devlet Hastanesinde kurulan Koroner Anjiografi Ünitesi ile bu olayların sayı ve sıklığını azaltmayı hedeflediklerini belirten Karabulut, “Bu ünitenin kurulmasında bize büyük desteği olan Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterimiz Sayın Doç. Dr. Hilmi Ataseven’e, Hastane Yöneticimiz Sayın Uz. Dr. Erhan Berk’e ve İdari ve Mali İşler Müdürümüz Sayın Bülent Mehmet Metin’e teşekkür ediyorum” diye konuştu.
Büyük bir sağlık kompleksi olan Devlet Hastanesi’nde girişimsel radyoloji ünitesi ve girişimsel nöroradyoloji ünitesi için de çalışmalara başladıklarını aktaran Karabulut açıklamasında şunları söyledi:
“Hastanemizde kurulan Koroner Anjiografi ünitemizde, her gün ortalama 20 civarında invaziv girişim sayısına ulaşmayı hedefliyoruz. Bu hedefe kısa sürede ulaşacağımızı ve önümüzdeki 6 ay ile 1 yıllık süre içerisinde hastanemize ikinci Koroner Anjiografi Ünitesini açmayı planlıyoruz. İkinci Anjio cihazı alınması ile birlikte ise planladığımız girişimsel radyoloji ve nöroradyoloji işlemlerine de İnşallah başlamış olacağız. Malatya Devlet Hastanesi Koroner Anjiografi Ünitesini Malatya halkının hizmetine sunmaktan büyük gurur ve sevinç duyuyoruz”

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.