TürkiyeSON - 23.02.2024 -

Doğan Çocuk Akademisinden Kızılay’a Anlamlı Bağış

Doğan Çocuk Akademisinden Kızılay’a Anlamlı Bağış

1868 yılından bu güne iyiliği ilke edinen Türk Kızılayı her yıl 29 Ekim- 4 Kasım arasını Kızılay Haftası olarak kutlanmaktadır.

 Kızılay haftası münasebeti ile Türkiye genelinde okullarda öğrencilerle buluşan Kızılay çalışanları ve ekipleri Türk Kızılayı’nın bu iyilik yürüyüşünü devam ettirmektedir. Kızılay haftası kapsamında Malatya Şubesi de okul sunumlarına devam etmektedir.Kızılay Haftası çerçevesinde Malatya İlinde yoğun bir şekilde okullar tarafından Türk Kızılayı Malatya Şubesi faaliyetlerinin yakından görülebilmesi için şubeye ziyaretler de devam ettirilmektedir. Bu ziyaretlerden bir tanesi de 04.10.2015 tarihinde Doğan Çocuk Anaokulu tarafından gerçekleştirildi. Ancak bu kez amaçlanan sadece ziyaret değil Kızılay’a minik yüreklerden kopan destekleri de sunmakla birlikte Kızılay’ın faaliyetlerinin minik yürekler tarafından tam olarak algılanabilmesiydi.

İhtiyaç sahibi küçük çocuklara hediye olarak sunabilmek için evlerinden getirdikleri hediye paketlerine sardıkları oyuncaklar ve elbiselerle Kızılayı ziyaret eden minikler Kızılay İlk Yardım Mesul Müdürü Sefa Yaşar ve Yönetim Kurulu üyesi Ramazan Soylu tarafından yapılan sunumlarla Kızılay’ın faaliyetleri hakkında bilgilendirildiler.

Ardından oyuncak bebek ve giysilerden oluşan bağışlarını Kızılay ekiplerine sunan minik öğrencilerin yaptıklarından duydukları keyif gözlerinden okunmaktaydı.

Türk Kızılayı Malatya Şube Başkanı Av. M. Umut YALÇIN yapmış olduğu açıklamada

“29 Ekim-4 Kasım tarihleri arasında Kızılay Haftası olarak kutlanmaktadır. Bu tarihler arasında gerek Şubemizde gerekse okullardan gelen talepler doğrultusunda öğrencilerle buluşup “Ağaç Yaşken eğilir” prensibi ile hareket ederek öğrencilerimize Kızılayı tanıtıyoruz onların meraklı bakışları ve umut dolu yürekleri ile buluşmak bizleri gerçekten mutlu ediyor. Gizemli Macera ve Temel İlkeler Serüveni çizgi filmleri ile tatlı bir sohbet eşliğinde Kızılay’ın çalışmaları hakkında onları bilgilendiriyoruz. Kızılay haftası kapsamında ilk olarak Yeşilyurt Belediye Başkanlığına bağlı Yeşil Konaklarda Kızılay tanıtım eğitimlerine başladık. Bu ziyaretlerin yanında şubemizde bizi ziyarete gelen minik gönüllerle buluşuyoruz.Doğan Çocuk Eğitim Akademisi Anaokulu Öğrencileri yapmış oldukları ziyaretleri esnasında küçük bedenlerinde taşımış oldukları büyük kalpleri ile paylaşma duygusuyla hazırlamış oldukları hayır dolu bir bağış paketleri ile yaşıtlarını mutlu etmeye, şimdiden birer Kızılay gönüllüsü olmaya aday olduklarını gösterdiler. Bu anlamlı ziyaretlerinden dolayı kendilerine teşekkür ediyoruz.”

Ziyarette söz alan Doğan Çocuk Akademisi Kurucu Müdürü Emine AYDINCAK;

“Biz kurum olarak sadece teorinin değil hayatın pratiğinin de öğrencilerimize sunulması düsturu ile eğitim hayatımıza devam ediyoruz. Biriktirdiğin değil paylaştığın sendir sözü ile de bu yola başladık. Okulumuzda Demet Öğretmen ve öğrencileri ile çocukların gönlünden kopan bağışlarla ziyaretimizi de anlamlandırmak istedik. Amacımız paylaşmayı yardımlaşmayı öğretmek, en büyük erdem insanlıktır kavramını projelerimiz ve çalışmalarımızla öğrencilerimize de bu durumu aşılıyoruz. Doğan Çocuk Akademisi olarak bizler öğrencilerimizle her daim Kızılay’ın yanındayız diyoruz.”

Şeklinde beyanda bulunduktan sonra Kızılay tarafından öğrencilere lokum ikram edilerek okullarına uğurlandılar.

Bülten
Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.