TürkiyeSON - 22.04.2024 -

Doğan Solmaz’dan uyarı

Doğan Solmaz’dan uyarı

Solmaz-Uyarı

BAHÇELERİ ZARAR GÖREN İNSANLARA YARDIM ETMEYE ÇALIŞACAĞIZ

Ahmet Davutoğlu’nun müjdelediği destek programı kapsamında kayısısı dondan hasar gören çiftçilerin bu destekten faydalanması için yapması gerekenleri Yeşilyurt Ziraat Odası Başkanı Doğan Solmaz açıkladı. Hükümetin kayısı üreticilerine verilecek destek için 2015 yılı Çiftçi Kayıt Sisteminin baz alınacağını söyleyen Solmaz, “Bu destekten faydalanmak isteyen üreticilerimizin ÇKS kaydını yaptırması gerekiyor. ÇKS kaydı yapıldıktan sonra Tarım İlçe Müdürlüklerine dilekçe ile başvurulması ve başvuru sırasında da dilekçenin sayı numarasının alınması çok önemli. Çünkü ilerde bu dilekçe kaybolduğu zaman oradaki memur sorumlu olsun, çiftçilerimiz mağdur olmasın, zaten bunu Tarım İlçe ve Ziraat odaları olarak tekrar SMS şeklinde çiftçilerimize de bildireceğiz” ifadelerini kullandı. Malatya’da kayısı bahçelerindeki hasar tespitini bölge muhtarlıları, Ziraat Odası ve Tarım İlçe Müdürlüğü yetkililerinin yapacağını belirten Yeşilyurt Ziraat Odası Başkanı Solmaz “Mümkün mertebe çiftçilerimizin adil bir şekilde, gerçekten hasar gören insanları faydalandırmaya çalışırsak onların mağduriyetini nispeten bir ölçüde gidermiş oluruz. Zaten bu desteklemenin sebebi çiftçinin mağduriyetini bir nebze olsun hafifletmektir” dedi.

 

Dolmaz, bu müjdenin verilmesinde emekleri geçen İktidar Partisi’nin Malatya Milletvekillerine de teşekkür etti. Solmaz ayrıca, hükümetin çiftçilere sunduğu mazot ve gübre desteği konusunda da mutlaka üreticilerin ÇKS kaydı ile Tarım Müdürlüklerine başvurmalarını istedi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.