14.06.2024 -Türkiye Son Habercilikte Son

Dünya Bankası büyükşehiri ziyaret etmiş!

Dünya Bankası büyükşehiri ziyaret etmiş!

Dünya Bankası Türkiye Ülke Birimi Avrupa ve Asya Bölgesi Direktörü Martin Raiser beraberinde sürdürülebilir Kalkınma Programı Başkanı Stephan Karam, Sürdürülebilir Kalkınma Programı Ulaşım Danışmanı Onur Yener ve Sürdürülebilir Kalkınma Programı Çevre Danışmanı Canan Yıldız ile birlikte Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ercan Turan’ı ziyaret ettiler.

MLT_1799Dünya Bankası Türkiye Ülke Birimi Avrupa ve Asya Bölgesi Direktörü Martin Raiser, Malatya’nın bölgesinin önemli merkezlerinden biri olduğunu belirterek, “Malatya, sahip olduğu potansiyeller ile bölgesine öncülük edecek illerden birisidir. Büyükşehir Belediyesinin özellikle ulaşım, çevre, bilişim ve sosyal alanlarda yaptığı çalışmalar sürdürülebilir şehirler açısından büyük önem taşıyor.

 TRAMBÜSE BİNMEMİŞLER  YALNIZCA BAKMIŞLAR

Malatya’nın Dünya Sürdürülebilir Kalkınma Programının öncelikli partnerlerinden biri olacağını görüyoruz. Malatya’nın büyükşehir olmasıyla birlikte; akıllı ulaşım sistemleri, yenilenebilir enerji ve kapalı otoparklar gibi projeleri başta olmak üzere çeşitli projelerin destekleneceğini düşünüyoruz. Gün içerisinde Büyükşehir Belediyesinin trambüs, katı atıktan elektrik üretim tesisi ile sosyal faaliyetlerinin yapıldığı Sanat Galerisini inceleme fırsatımız oldu. Gerçekten de bu alanlarda Malatya’nın çok çok iyi bir noktada olduğu görülmektedir ” dedi.

ZİYARETTEN MEMNUN KALMIŞLAR

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Genel Sekreter Yardımcısı Ercan Turan ise, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’ın kendilerine vermiş olduğu talimatlar doğrultusunda bir dizi çalışmalar gerçekleştirdiklerini belirterek, “Sürdürülebilir Kalkınma Projesi çerçevesinde, Malatya’nın sosyal, ekonomik ve çevre boyutunu kapsayan bir dizi projenin yapımı için alt yapı çalışmalarına başlayacağız. Bu konular hakkında Dünya Bankası ve İller Bankası teknik ekipleri ile Büyükşehir Belediyemiz teknik ekipleri birlikte bir dizi çalışmalara başlayacaklar” dedi.bülten

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.