TürkiyeSON - 07.06.2023 -

EMEKLİ KURMAY ALBAY YUSUF ÇETİNKAYA İDLİB VE LİBYA’DA YAŞANANLARI ANLATTI

EMEKLİ KURMAY ALBAY YUSUF ÇETİNKAYA İDLİB VE LİBYA’DA YAŞANANLARI ANLATTI

EMEKLİ KURMAY ALBAY YUSUF ÇETİNKAYA İDLİB VE LİBYA’DA YAŞANANLARI ANLATTI

Yüreklerimizi parçalayan haberin geldiği günün akşamında bölgedeki gelişmeleri konuşmak üzere Kutlu Ocağımızda gönüldaşlarımızla bir araya geldik. Yoğun bir kalabalık tarafından takip edilen programımız öncesinde Nizamettin Opanoğlu abimiz şehitlerimizin ruhlarına hediye edilmek üzere Kur’an tilaveti gerçekleştirdi. Daha sonrasında mikrofona geçen Ocak Başkanımız Nadir Günata yaşananlardan duyduğu üzüntülerine dile getirerek şunları söyledi:

“Gönül ister ki daha güzel ortamlarda, daha güzel şartlarda bir araya gelelim. Ama bu coğrafyanın kaderi bu ve giderek daha da ağırlaşıyor. Bugün diyanete bağlı tüm camilerde ben ilk defa duydum. “Bu ordu Türk ordusudur yarabbi, İslam’ın son ordusudur yarabbi” şiiri okunmak suretiyle Türk kelimesinin camilerde ağızlara alınmasından çok mutlu oldum. Ne kadar hasret kalmışız ki kendi camilerimizde Türk kelimesini duyunca duygusal anlar yaşıyoruz. Sanki başka bir ülkede yaşıyoruz da Türk kelimesini duyunca heyecanlanıyoruz. Yine de Allah razı olsun bunu düşünenlerden diyelim. Bir süredir bölgeden gelen gayrı resmi açıklamalardan duyduğumuz endişe nedeniyle bölgede neler oluyor diye sayın Yusuf Çetinkaya’dan biz Ocak’lıları bilgilendirmesini istemiştik günler öncesinden. Ne yazık ki 33 şehit haberi geldi bu gece. Gece yaşanan bu talihsiz hadise olmasaydı da tek biz bugün bu konuyu konuşmasaydık. Yüce Allah şehadetlerini kabul etsin, ailelerine ve milletimize sabırlar versin”.

Daha sonra mikrofona geçen Emekli Kurmay Albay Yusuf Çetinkaya İdlib ve Libya’da yaşananları anlattı. “Tanrı Türk’ü her zaman korusun” diyerek sözlerine başlayan Çetinkaya, Soçi ve Astana süreçlerini ayrıntıları ile anlattı. Anlaşma maddelerini ve mütabakat metinlerinin öne çıkan başlıklarını dinleyicilerle paylaştı. Haritalar üzerinden gözlem noktalarımız etrafında yaşanan gelişmeleri gün gün, kimi bölümlerde ise saat saat anlatan Çetinkaya askeri faaliyetlerin planlanma ve icrası konularında bir takım eksikliklerden ve koordinasyonsuzluklardan bahsetti. Dikkatle takip edilen konuşmasının sonunda izleyicilerden gelen soruları yanıtlayan Yusuf Çetinkaya’ya program sonunda Ocak Başkanımız Nadir Günata tarafından bir plaket takdim edildi.

Açıkcası güney sınırımızda meydana gelen hadiselerle ilgili çok da iç açıcı şeyler dile getirmeyen komutanımıza bu ayrıntılı sunumu için en kalbi şükranlarımızı sunuyoruz. Yüce Allah içinde bulunduğumUz üç aylar hürmetine milletimizi içinde geçmekte olduğu bu sıkıntılı süreçten bir an evvel çıkartsın, devletimizin başındaki idarecilerimize ferasetli ve isabetli kararlar verebilmeyi nasip etsin. Büyük Türk Milleti’nin birer ferdi olan bizler her zaman ordumuzun ve devletimizin arkasındayız.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
%d blogcu bunu beğendi: