17.06.2024 -Türkiye Son Habercilikte Son

Engelliler ile bir araya geldi

Engelliler ile bir araya geldi

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır Malatya’da faaliyet gösteren Engelli spor kulüp ve dernek üyeleriyle öğlen yemeğinde bir araya geldi.MLT_4777

Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’ın yanı sıra Genel Sekreter Arif Emecen, AK Parti İl Başkanı Bülent Tüfenkçi, Yeşilyurt Belediye Başkanı H. Ugur Polat, Battalgazi Belediye Başkan vekili Zafer Kırcuval, Engelli Spor Kulüp ve Dernek yetkilileri ile engelli vatandaşlar katıldı.

Çakır: Bu günleri önemsiyoruz…

Geçtiğimiz hafta kutlanan Dünya Engelliler Günü dolayısıyla böyle bir programı düzenlediklerini belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Engelli vatandaşları daima önemsediklerini belirtti. Malatya’da faaliyet gösteren 25 dolayında engelli kuruluşunun bulunduğunu belirten Çakır, “Engelli vatandaşlarımızın sorunlarının gündeme geldiği bu gibi özel günleri önemsememiz gerekiyor. Bu günlerde sorunların tekrar gündeme getirilerek tartışılması çok önemli. Dolayısıyla bu günleri, bir yıl içerisinde nelerin yapıldığını, nelerin yapılması gerektiğine dair çalışmaların değerlendirildiği bir gün olarak görmemiz lazım. Bu günlere bu anlam ile bakmak gerekmektedir” dedi.

Çakır: Ciddi yatırımlar yapmamız gerekiyor…

Engelli vatandaşlarımızla ilgili son dönemlerde birçok yasal düzenlemenin yapıldığını belirten Başkan Çakır; “Her alanda olduğu gibi son on yıl içerisinde engellilerle ilgili de büyük mesafeler alındığı bir gerçek. Ama daha yapılacak çok iş var. Kendi alanımıza batığımız zaman çok ciddi yatırımlar yapmamız gerekiyor. Bugüne kadar yaptığımız çok güzel çalışmalar oldu. Yaptığımız çalışmalarda sizlerin desteklerini aldık. Gerek Belediyemiz olsun, gerek Kent Konseyimiz olsun orada arkadaşlarımızın gayretli çalışmaları ile birçok kardeşimize ulaşma imkanı bulduk. Hepimiz bir engelli adayı olduğumuzu unutmamamız gerekiyor. Engeli vatandaşlarımız ile ilgili kamuoyunun oluşturulması gerekiyor. Eğer biz kamuoyunu oluşturursak bu alanda en büyük yatırımı yapmış olacağız” şeklinde konuştu.

Çakır: Sizlerin projelerine destek vereceğiz…
Bundan sonraki süreçte merkez Yeşilyurt ve Battalgazi Belediyeleri ile birlikte engellilerin projelerine destek olup, katkı sağlayacaklarını belirten Çakır, davete icabet eden engellilere teşekkür etti. Başkan Çakır, “Engellilerle ilgili bir çok spor kulübümüz var. Bu kulüplerimizin çocuklarımızı kazanmaları ve kendilerine güvenmeleri adına çok faydalı olduğunu görüyoruz. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da Büyükşehir Belediyesi olarak engelli kardeşlerimize elimizden gelen katkıları sağlamaya devam edeceğiz” dedi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.