TürkiyeSON - 21.01.2022 -
Türkiye Son   Habercilikte Son

Enver Kiraz’dan ekmeğe zam yapılmasına tepki

Enver Kiraz’dan ekmeğe zam yapılmasına tepki

Cumhuriyet Halk Partisi Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, Malatya’da ekmek fiyatlarına zam yapılmasına tepki göstererek, “İnsanlarımız zaten zor bir dönem…

 

Cumhuriyet Halk Partisi Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, Malatya’da ekmek fiyatlarına zam yapılmasına tepki göstererek, “İnsanlarımız zaten zor bir dönem geçiriyor. Böyle bir dönemde zam yapmak vicdani değildir” dedi.

 

Parti İl Binasında basın mensuplarına gündeme dair açıklamalarda bulunan Kiraz, konuşmasına Bingöl’de Çevik Kuvvet polislerini taşıyan zırhlı servis midibüsüne düzenlenen bombalı saldırıda şehit düşen Malatyalı polis memuru Abdullah Bıyık’a Allah’tan rahmet dileyerek başladı. Kiraz, “Maalesef son dönemlerde terör saldırıları hızlanmaya devam ediyor. Son bir hafta içerisinde Malatya’da iki tane şehidimiz oldu. Hatırlanacağı gibi birkaç gün önce Malatya’da bir askerimizi son yolculuğuna uğurladık. Bugün de Bingöl’de 7 polisimiz şehit oldu. O polislerden birisi de Malatyalıydı. Malatya yine şehidine ağlıyor. Ben şehit olan kardeşimize Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyorum. Bu terör olaylarının bir an önce son bulması gerekiyor, her fırsatta ifade ediyoruz terör, nereden gelirse gelsin bir insanlık suçudur ve bütün insanlar tarafından şiddetle lanetlenmelidir ve biz de terörü şiddetle lanetliyoruz. Tabi terörü sadece lanetlemek yetmiyor. Çünkü anneler gözyaşı dökmeye, şehitler gelmeye ve kan dökülmeye devam ediyor. Bir an önce bunun önüne geçilmesi noktasında da hepimizin ciddi adımlar atması gerekiyor. Özellikle iktidarın bu konuda ciddi adımlar atması gerekiyor. Artık şehit cenazeleri gelsin istemiyoruz, artık terör olayları istemiyoruz. Buna artık bir çare bulunması gerekiyor” dedi.

 

Zamma tepki

 

Konuşmasında Malatya’da ekmeğe yapılan zammı da değerlendiren Kiraz, “Bu şu zam gerçekten çok yüksek bir zam olarak görünüyor. Bu zammın da önümüzdeki günlerde vatandaşlarımıza çok kötü yansıyacağını ifade edebiliriz. İnsanlarımız zaten zor bir dönem geçiriyor böyle bir dönemde böyle bir zam yapmak vicdani değildir. Bir tarafta memura, işçiye yüzde 3-4 oranında zam veriyorsun ekmeğe de bir yandan yüzde 25 zam yapıyorsun. Biz böyle bir şeyi kabul etmiyoruz. Ekmek insanların ihtiyaç malzemesi, asgari geliri olan dört kişilik bir aileyi düşündüğümüzde bu aileler asgari ücretin üçte birini ekmeğe vermek durumunda kalıyor. Böyle bir durum gerçekten İnsanları büyük bir sıkıntıya sokacak. Tabii sadece ekmeğe değil gıda malzemelerimizin birçoğuna da bu dönemde zamlar geliyor. Bu zamların hiçbirin kabul etmiyoruz. Enflasyonun yüzde 8’lerde 9’larda olduğu bir dönemde yüzde 25’lik zam zaten kabul edilemez. Bu zamlar sanki bu darbe girişimiyle birlikte daha da ayyuka çıkmaya başladı. Millete bir darbe de buradan yapılmak isteniyor ama milletimiz nasıl ki 15 Temmuz darbesi karşısında durduysa zam darbesi karşısında da durmayı bilir” ifadelerini kullandı.

 

15 Temmuz’da yaşanan darbe girişimini de değerlendiren Kiraz, birlik ve beraberlik vurgusu yaparak, “Bu ülke bu darbelerden çok çekti, çok sıkıntı yaşadı. Dolayısıyla biz, darbe kimden gelirse gelsin, nasıl yaşanırsa yaşansın her zaman darbenin karşısında durmaya devam edeceğiz. Çünkü darbeler demokrasiyi yok etmek demektir, darbeler birliğimizi ve beraberliğimizi yok etmek demektir. Bugüne kadar hep böyle olmuş bugün de öyle olacaktı. Biz siyasi partilerin en büyük görevi siyaset yapmaktır. Ama bu ülkenin tümünü ilgilendiren konuda da işbirliği yapmak ve birlikte olmak zorundayız. Geçmişte olduğu gibi bir olduğumuzda ve el ele verdiğimizde bu ülkede çok şeyi başarabiliriz. Elbette ki düşüncelerimiz farklı olacak, olayları yorumlamamız farklı olacak ama 15 Temmuz’da ülkemiz saldırıya uğradı, meclisimiz bombalandı bu tür durumlarda iktidarın veya muhalefetin kim olduğu önemli değil, önemli olan ülke menfaatleri, biz iktidar ve muhalefet olarak bu bilinçle hareket etmeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

 

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: