TürkiyeSON - 31.10.2020 -
Türkiye Son , Malatya Son Habercilikte Son..

Erkenek’te elektrikler yine kesildi

Erkenek’te elektrikler yine kesildi
Reklam

Erkenek’te elektrikler yine kesildi

Ağbaba; “AKP’nin Malatya’daki itibarı 3 günlükmüş”

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, Erkenek’te elektriklerin tekrar kesildiğini belirterek, “Erkenek’e gidip muhalefet milletvekiline laf yetiştirenler, yıl sonuna kadar elektrik kesilmeyecek müjdesi verenler siyasetin itibarını zedeliyor” dedi.

Erkenek’teki elektrik kesintisinden kaynaklanan sulama sorununu dile getiren ve sorun giderilmediği takdirde 100 milyon TL’nin üzerinde ürün kaybı olacağını belirten Ağbaba, Elektrik dağıtım şirketinin bir kez daha üreticilerin elektriklerini kestiğini belirtti.

Erkenek’teki üreticilerin arayarak veryansın ettiğini kaydeden Ağbaba, “Doğanşehir Erkenek’te üreticilerin elektrik kesintisi nedeniyle ürünlerini sulayamadığını,bir kaç gün içinde elektrik verilmezse 100 milyon liranın üzerinde kayıp yaşanacağını söylemiştik.Elektrik dağıtım şirketi yetkililerine ‘Alnında ter, elinde nasır üreticiyi mağdur etmeyin’ dedik.Ancak görünen o ki dağıtım şirketi geri adım atmıyor ve üreticilerin ürünleri kurumaya terk ediliyor” dedi.

SİYASETÇİLERE GÜVENİ ZEDELEMEYİN!

CHP’li Ağbaba; “Malatya’nın sorunlarını dile getirmemiz AKP’li siyasetçileri çok rahatsız ediyor. Her gittikleri yerde muhalefet milletvekiline laf yetiştirmeye çalışıyorlar. En son Erkenek’teki su sorununda bunu yaşadık. Biz üreticilerin ürünleri zarar görmesin diye mücadele ederken, birileri Erkenek’e gidip bize laf yetiştiriyor. Biz açıklama yapana kadar Erkenek’in sesini duymayanlar açıklamanın ertesi günü Erkenek’e gittiler. Dağıtım şirketi yetkilileri ile görüştüklerini, ödemelerin hasat sonrasına ertelendiğini ‘müjdelediler’. Ama müjdenin üzerinden 3 gün geçmeden elektrikler bugün tekrar kesildi.Anlaşılan o ki AKP’nin Malatya’daki itibarı 3 günlükmüş.Halka karşı verdikleri sözün geçerliliği bile yok. Siyasetçilere olan güveni zedeleyen bu davranışlara son vermeleri gerekiyor. Elektrik dağıtım şirketi de kamuoyunda tartışma yaratan bu uygulamasına son verip, hasat bitimine kadar alacağını ertelemelidir.Binlerce üreticinin gelecekleri ile oynamaya son vermelidir” ifadelerini kullandı.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: