TürkiyeSON - 31.10.2020 -
Türkiye Son , Malatya Son Habercilikte Son..

GELECEĞE PLAN VE ŞEYTANA TOKAT !!!

GELECEĞE PLAN VE ŞEYTANA TOKAT !!!
Reklam

Zamanın birinde 40 yaşlarında dindar bir adam yaşarmış.

Yaşadığı Sürece bir amacı varmış bu Amaca kavuşmak içinde Çevresindeki Bütün Dindar Dostlarınıda amacına ulaşmak için Dostluğunu bozmamış Amacı için Dostlarını Araç görmüş.

Bu adamcağız biraz yaşın birazda dindarlığın getirdiği ruh haliyle şeytandan nefret edermiş ve sürekli “Allah’ım benim karşıma şu şeytanı bir çıkar, ona öyle bir tokat atacağım ki o gününü görecek” diye dua edermiş.

Adamcağızın etrafındaki Dostlar bile artık, “yav şeytana tokat atıp ne yapacaksın, sen işine bak, Allah’tan daha güzel şeyler iste.” diye uyarmaya başlamışlar ama kahramanımız bu isteğinden ve duasından vazgeçmemiş.

Hikaye bu ya, adamın duası kabul edilir ve günün birinde şeytan adamın karşına dikiliverir.

Şeytan adamın karşısında durur ve “Beni istemişsin, nedir benimle derdin?” diye sormuş.

Adamımız nicedir istediği fırsatı elde etmenin motivasyonuyla, şeytana öyle bir tokat atmış ki, şeytan neye uğradığını şaşırmış ve yere kapaklanıvermiş.

Kahramanımız muzaffer bir komutan edasıyla mutlu bir haldeyken, şeytan işini gayet iyi yapan profesyonel bir tavırla yerden doğrulmuş ve adama dönerek, “Ben sana yapacağımı bilirdim ama neyse ki 100 yaşına kadar yaşayacaksın. Bu 60 sene de seninle daha çok karşılaşacağız. Elbet hesaplaşırız.” demiş ve ortadan kaybolmuş.

Adam Tabi geri kalan süreyi aklında geçirince Dostlarını da gözden geçirmiş Hayat yeni başlamış beraber olacak Dostları da değişmiş

Adamımız bir taraftan istediğini elde etmenin, düşmanını yere sermenin mutluluğunu yaşarken bir taraftan da önünde yaşayacağı 60 senelik uzun yaşamı düşünmeye başlamış.

Şunu yaparım, bunu yaparım derken ben neden bu kadar dindar bir hayat yaşayayım ki diye düşünmeye başlamış.

“Hayatımı yaşayayım, son 3-5 sene dindar bir hayat yaşarım, günahlarıma da tövbe ederim olur biter.” demiş ve eski mütevazi, dindar hayatı bırakıp kendisini alabildiğine günahların içine koyuvermiş.

Derken zaman ilerlemiş ve 3 sene sonra yine bir günah aleminde iken, ölüm meleği karşısına dikilmiş.

Azrail’i gören adam, “Senin ne işin var burada” diyerek çıkışmaya kalkışmış ama karşısında ki Azrail , “Senin canını almaya geldim” deyince kahramanımızın rengi benzi atıvermiş birden .

Sadece “Ama benim daha 57 senelik ömrüm var” diyebilmiş.

Bunun üzerine Azrail “Bunu sana kim söyledi” diye sorunca adamcağız,”Şeytan” demiş.?

Demiş ama yalancıların şahı olan şeytanın oyununu, tokadın intikamını da orada anlayıvermiş ama artık her şey için çok geçmiş.

Geçmiş yıllarda O kadar Dostlardan ise kala kala Üçbeş Menfaat Dostu kalmış Kabire giderken Tabi bu Kıssadan bir Hisse Ama insanoğluda bundan çıkarması Ders vardır .

Vesselam

MALATYALI HAKKI ŞENYİĞİT

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: