22.06.2024 -Türkiye Son Habercilikte Son

‘Gençler için çok önemli’

‘Gençler için çok önemli’

4. Malatya Kitap Fuarı’nı ziyaret eden Azerbaycan Milletvekili Ganire Paşayeva, fuarların özellikle gençler için çok önemli olduğunu belirterek, emeği geçenlere teşekkür etti.

 

malatya kitap fuarıPaşayeva, “Bir milletin, toplumun kalkınması okumakla, eğitimle ve bilgiyle olabilir” dedi.4. Malatya Kitap Fuarı’na katılan Azerbaycan Milletvekili Ganire Paşayeva, Azerbaycan standında belirli aralıklarla kitaplarını imzalıyor ve okurlarıyla buluşuyor. Fuar ile ilgili bir değerlendirme yapan Milletvekili Paşayeva, düzenlenen fuarı çok değerli bulduğunu belirterek, bir milletin, toplumun kalkınmasının okumakla, eğitimle ve bilgiyle olacağını söyledi.
21. yüzyılın okuma, eğitim ve bilgi yüzyılı olduğunu kaydeden Paşayeva, “Özellikle gençliği okumaya, kitaba teşvik etmek adına yapılan işler çok güzel işlerdir. Bu tür kitap fuarları gençler için çok önemlidir. Gençler buraya gelerek, yazarları yakından tanır, kitapları görür, seçer ve kitaba merak sararlar. Özellikle bu kadar insanın bu fuarı ziyaret etmesi, büyük bir hadisedir. Malatya Büyükşehir Belediye Başkanına, çalışanlarına ve burada zahmeti olmuş herkese teşekkür etmek istiyorum. Komşu illerde böyle bir fuarın olmadığını öğrendim. Bu da Malatya ile beraber komşu iller için de çok büyük hizmet olur” dedi.

Bu yıl fuara Kırgızistan’dan Cengiz Aytmatov’un oğlu Askar Aytmatov’un gelerek Kırgızistan’ı, oradaki tarih ve edebiyatı anlattığını, kendisinin de buradaki kardeşleriyle bir şeyler paylaştığını dile getiren milletvekili Ganire Paşayeva, “Gelecek fuarlarda Türki Cumhuriyetleri’nden, Balkanlar’dan, Ortadoğu’dan yazarlardan da davet yapılırsa, Malatya Anadolu Kitap Fuarı’nın uluslararası boyutu daha da artar. Bu da gençler için daha iyi olur. Televizyonlardan gördükleri yazarları yakından tanır, beraber olurlar. İnşallah gelecek yıllarda Azerbaycan ve diğer devletlerden daha çok yazar olacak” şeklinde konuştu.

“TOPRAKLARIMIZIN YÜZDE 20’Sİ ERMENİSTAN İŞGALİNDE”
Malatya’nın kendisini çok mutlu hissettiğini belirten Paşayeva, davetten dolayı teşekkür ederek, sözlerini şöyle tamamladı:
“Burada, Azerbaycan adına bir şeyler anlatmaya, tanıtmaya çalıştık. Kitaplarımızı imzaladık, okuyucularla buluştuk. Çocukların, gençlerin Azerbaycan standına gelmesi, meraklanması bizim için çok önemliydi. Karabağ hikayeleri ile Karabağ’ı anlattık, Azerbaycan’ın ağır acısını anlattık. Yüzde 20 topraklarımız Ermenistan işgalinde, bir milyon göçmenimiz var. O göçmenlerin hikayelerini anlatan, Karabağ hikayeleri. Türkiye’de çıkan diğer kitapları da sergiledik. Bu fuarları çok özel buluyorum. Malatya Büyükşehir Belediyesini bir kez daha kutluyorum. Her yıl biraz daha büyüsün diye temenni ediyorum.”

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.