TürkiyeSON - 23.09.2023 -

GİRİŞİMCİLİK KURSU HAKKINDA

GİRİŞİMCİLİK KURSU HAKKINDA

Girişimcilik Kursu

Girişimcilik Kurs bilgileri ve katılımcı şartları ektedir.

Toplam Katılımcı sayısı ; 50 kişi Engelli (%40 Engelli raporu olanlar), 250 Kişi Normal  (Kadın ve Gençler öncelikli) olmak üzere    Toplam =300 kişi

Eğitim yeri;   Hacı Hasan Kovuk Mesleki Eğitim Merkezi Şehit Gökhan Ertan End. Mes. Lisesi

Mülakat Seçme Yeri; Çalışma ve İş Kurumu Malatya İl Müdürlüğü Özalper Mah.T.Özal Bulvarı No:47 Yeşilyurt/MALATYA

Uygulamalı Girişimcilik Katılım Şartları

Girişimcilik Eğitimine Katılmak isteyenlerin Bizzat kuruma başvurmaları veyahttp://www.iskur.gov.tr adresinden kendi üyelik oturumlarından başvurarak 21.05.2015 tarihinde saat 09.30 da İl Müdürlüğümüzde yapılacak Mülakata şahsen katılmaları gerekmektedir, ilgililerin 21.05.2015 tarihine kadar kuruma uğrayıp İş ve Meslek Danışmanından Uygunluk yazısı alması, uygunluk yazısı ile Mülakata gelmeleri önemlidir.

Katılma şartları

(1) Girişimcilik eğitim programına katılmak için;

  1. a) Kuruma kayıtlı olmak,
  2. b) 18 yaşını tamamlamış olmak,(19 dan gün alan)
  3. c)(Değişik: R.G.-6.11.2014-29167)Aynı modülü daha önce tamamlamamış olmak, şartları aranır.

(2) Girişimcilik eğitimi almak isteyenlere, sistem üzerinden veya belirlenecek yöntemlerle değerlendirme için yazılı sınav ve/veya mülakat yapılabilir ve/veya bu kişilerden bazı yeterlilikleri gösteren belge talep edilebilir.

(3) Programdan yararlanacakların iş ve meslek danışmanlığı hizmetlerinden faydalanarak, danışmanın uygun görüşüne sahip olması gereklidir.

(4) Programdan yararlanacaklar, yapılacak değerlendirme sonuçlarına göre programa katılabilirler.

(5) (Değişik: R.G.-6.11.2014-29167) Yüklenicinin kendisinin, çalışanının, birinci ve ikinci derece kan hısmı olan kişilerin katılımcı olması durumunda, bu kişiler toplam katılımcı sayısına ilave edilmez, bu kişilere ve bu kişiler için yükleniciye Kurumca herhangi bir ödeme yapılmaz. Ancak bu durumdaki kişilere iş kazası ve meslek hastalığı ile gerekmesi halinde genel sağlık sigortası primleri Kurumca ödenir,  katılım belgesi veya sertifika verilir. Bu kişilere ve bu kişiler için yükleniciye ödeme yapıldığının tespiti halinde, bu ödemelerin tümü yasal faizi ile birlikte yükleniciden geri alınır.

 

 

NOT: Uygulamalı girişimcilik Eğitim Programına katılacak katılımcıların İşkur sistemi üzerinden başvuru yapmaları gerekmektedir. Başvurusu olmayan katılımcılar kursa katılamayacaklardır.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: