14.06.2024 -Türkiye Son Habercilikte Son

Gürkan Cemiyeti ziyaret etti

Gürkan Cemiyeti ziyaret etti

Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Malatya Gazeteciler ve Televizyoncular Cemiyeti’ni ziyaret ettisdfgh

Burada yapılan konuşmalarda basının önemi ve Yeşil Kuşak Projesi konuşuldu. Ziyarette Başkan Gürkan’ı, Malatya Gazeteciler ve Televizyoncular Cemiyeti Başkanı Mikail Pelit, yönetim kurulu üyeleri Kemal Deniz ve Murat Akkaya karşıladı. Burada konuşan Malatya Gazeteciler ve Televizyoncular Cemiyeti Başkanı Mikail Pelit, Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ın başarılı bir belediye başkanı olduğunu belirterek, “Battalgazi ilçesi Yeşilyurt ile birlikte Malatya’nın en büyük ilçesinden biridir. Battalgazi ilçesi nüfus ve hizmet alanı bakımından da en büyük ilçedir. Selahattin Gürkan’ın Malatya’yı heyecanlandıran Yeşil Kuşak Projesi var. Bildiğiniz gibi İnönü Stadı’nı kapsayan, geniş bir alanı kapsayan park projesi var. Bu park projesinin hayata geçmesi için sayın başkan yoğun bir çaba sarf ediyor. Sayın başbakan Malatya’ya geldiğinde de konu başbakana ifade edildi. Sayın başbakan da her konuda yardımcı olacağını da ifade etti. Bu park hakikaten Malatya açısından çok önemli. Biz bu konuda sayın başkanın yanındayız” dedi.

Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, basının önemine dikkat çekerek, “Bizim özellikle Malatya ile ilgili, Battalgazi ile ilgili, yapmış olduğumuz projelerle ilgili olsun ve diğer hizmetlerimizle ilgili olsun, bunların kamuoyuna anlatılması, duyurulması, ilgililerin ve yetkililerin dikkatlerinin çekilmesi noktasında hakikaten büyük bir sorumluluk anlayışı içerisinde yayın anlayışlarını yürütmektedirler. Ben kendilerine teşekkür ediyorum. Sayın başkanımızın ifade ettiği gibi Malatya’nın Yeşil Kuşak projesi konusunda basınımız, hakikaten bunu Malatya kamuoyunda birinci gündem maddesi olarak tuttu ve bunun neticesi itibari ile gerek sivil toplum örgütlerimiz, gerek yerel önderlerimiz, vakıflarımız, derneklerimiz, gerekse kamu kuruluşlarımız, bu konuda hem fikir olmuşlardır. Malatya’da böyle bir tesanüt duygusunun oluşturulması pek nadirdir. Ama Yeşil Kuşak Projesi ile ilgili basınımızın duyarlılığı çok önemlidir. Netice itibari ile gerek Yeşil Kuşak ile ilgili, gerek devlet hastanesinin tekrar aynı yerine yapılması noktasındaki sayın Başbakanımızın verdiği talimat neticesinde, bugün Yeşil Kuşakla ilgili alt yapı çalışmaları devam etmektedir. 200 dönümlük bir şehir parkının Malatya’nın akciğeri olma noktasında ki bu girişimimiz, eğer kamuoyunda bu kadar hüsnü kabul görmüşse bunun en temel unsuru basınımızın duyarlılığıdır. Ben bu vesile ile basınımıza tekrardan teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Başkan Gürkan, geçtiğimiz hafta içerisinde Ankara’da Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu ile yaptığı görüşme hakkında da bilgiler vererek, “Gündüz nüfusunun 500 bin olan bir ilçenin devlet hastanesi yoktu. Bir baştan diğer bir başa 48 km olan bir alan içerisinde devlet hastanesinin olmaması hakikaten Malatya ve Battalgazi açısından önemli bir eksiklikti. Bu sıkıntılarımızı gerek milletvekillerimize, gerekse ilgili bakanlığımızın yetkililerine ve sayın Başbakanımıza kadar ilettik. Sayın Başbakanımızın da yine Malatya ziyaretinde Sağlık Bakanımıza buranında devlet hastanesi yeri olması noktasında gerekli talimatı vermiştir. Geçtiğimiz hafta içerisinde özel bir randevu alarak Sağlık Bakanımızı ziyaret ettik. Sağlık Bakanımızın özellikle 42 dönüm olan bu yerin tümünün devlet hastanesi olarak tahsis edilmesi, bir kısmının devlet hastanesi yapılması ve bir diğer kısmının da yeşil alan olarak değerlendirilmesi noktasında TOKİ’ye bir alt yazı yazalım diye yetkililere gerekli talimatları verdi. Ben umuyor ve inanıyorum ki inşallah devlet hastanemizin bulunduğu o 42 dönümlük alanda bir kısmı devlet hastanesi olarak, diğer bir kısmının da yeşil alan olarak Malatya’mıza hizmet vermeye devam edecektir” dedi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.