14.06.2024 -Türkiye Son Habercilikte Son

Gürkan’dan geçmiş olsun ziyareti

Gürkan’dan geçmiş olsun ziyareti

Malatya Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Malatya’da etkili olan fırtına sonrası işyerleri hasar gören esnafları ve Vergi Dairesi’ni ziyaret etti. Ziyarette konuşan Başkan Gürkan, fırtınanın Malatya’da hasara ve yaralanmalara neden olduğunu belirterek, “geçmiş olsun” temennisinde bulundu.

DSC_1278Geçtiğimiz günlerde etkili olan fırtına sonrası Malatya’da birçok binanın çatısı hasar görürken, bazı vatandaşlar yaralanmıştı. Ankara dönüşü sonrası ilk olarak fırtınada hasar gören esnafları ziyaret eden Başkan Gürkan, esnaflara “geçmiş olsun” dileklerinde bulundu. Yaşanan olayla ilgili esnaflardan bilgi alan Başkan Gürkan, “Esnafımıza geçmiş olsun. Ankara’da olmam nedeniyle olayın oluğu gün sizleri ziyaret edemedim. Ankara’dan telefonla sık sık haber alıyordum. Yaralılarımız var. Yaralılarımıza Allah’tan acil şifalar diliyorum. Esnaflarımıza da geçmiş olsun temennisinde bulunuyorum. İnşallah bu memlekette ,bu felaketleri bir daha görmeyiz” dedi.

Daha sonra Malatya Vergi Dairesi Başkanı Yunus Poyraz’ı ziyaret eden Başkan Gürkan, Vergi Dairesi’nin çatısında oluşan hasar ile ilgili bilgiler aldı. Malatya Vergi Dairesi Başkanı Yunus Poyraz, “Yaşanan olaylardan dolayı başkanımızın geçmiş olsun ziyaretinden dolayı teşekkür ediyorum. Gerçekten büyük bir sıkıntı,  bir kaza yaşadık. Çevrede yürüyen vatandaşlarımızın yaralanması var. 5 tane yaralımız bulunmaktadır. 3 tanesi üniversite, 3 tanesi Devlet Hastanesi’nde müşahade altındalar. Sabahleyin yaralılarımızı Defterdarımızla birlikte ziyaret ettik. 2 tanesi durumları biraz ağır, birisi özellikle anne ve 6 yaşındaki çocuk. Çocuğun durumun ciddi olduğunu öğrendik. Diğer yaralılarımız şu an için iyi durumdalar. Başkanıma ve ekibine ziyaretten dolayı teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’da, “Vergi Dairesi başkanımıza geçmiş olsun dilekleri için buradayız. Bu tür afetler doğal afetlerdir. Zamanı, mekanı belli olmayan afetlerdir. Bizlerde bu afetlerden ders çıkartacağız. Ve bundan sonraki binalarımızda gereken hassasiyeti göstermemiz lazım. Özellikle Malatya çıkan afette çatıların uçmasından kaynaklanan sorunda yaralanan vatandaşlarımız bulunmakta. Yaralı hastalarımıza Allah’tan acil şifalar diliyorum” dedi.

Malatya Defterdarı Murat Yiğiter ise, “Bir tufanla merkez binamızdaki çatımızın bir kısmı rüzgara dayanamayarak uçtu. Yoldan geçen sivil vatandaşlarımız yaralanmıştır. 3 tanesi şu anda İnönü Üniversitesi’nden müşahade altındalar. Kendilerini ziyarete gittik. Allah bir daha ülkemize, şehrimize, bu felaketleri bir daha yaşatmasın. Bugün acımızı paylaşan Başkanımıza ve yönetimine teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’da, “İl dışında olmam münasebetiyle felaketi il dışında öğrendim. Telefon trafiğinde yaralı vatandaşlarımızın olduğunu öğrenmiş olduk. Ve Defterdarlık ve Vergi Dairesi’nin çatısının uçtuğu ve binanın önünden geçen vatandaşlarımızın yaralandığını duyduk. Malatya’ya gelir gelmez geçmiş olsun dileklerimizi iletmeye geldik. Allah, Malatya’mıza bu doğal afeti bir daha göstermesin.  Bunlardan da yerel yönetim olarak çıkaracağımız dersler var” şeklinde konuştu.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.