TürkiyeSON - 26.01.2022 -
Türkiye Son   Habercilikte Son

Hal Esnafları Çevre Düzenlemelerinden Memnun

Hal Esnafları Çevre Düzenlemelerinden Memnun

Yaklaşık 820 bin ton işlem hacmi ile Türkiye ve Avrupa’nın sayılı hal kompleksleri arasında gösterilen Mersin Hal Kompleksi, son dönemde gerçekleşen düzenlemeler ile çağa ayak uydurma yolunda önemli bir yol kat ederken, kompleks esnafları da çalışmalar konusundaki memnuniyetlerini ifade ediyorlar.

Yaklaşık 750-800 dönüm arazi üzerine kurulu olan ve bünyesinde 1250 civarında işyeri barındıran Mersin Büyükşehir Belediyesi Toptancılar Kompleksi, son üç yılda hızlı bir gelişim gösterdi.

Bu kapsamda kompleks içindeki hırsızlık olayları ile mücadele edilmesi konusunda hal güvenlik görevlilerinin sayısının arttırılmasının yanı sıra güvenlik istinat duvarının yenilenmesi çalışmaları hayata geçirilirken, park alanlarının aktifleştirilmesi de esnafların memnuniyetini arttıran diğer konular arasında yer alıyor.

Güvenlik istinat duvarı üzerindeki kamera kontrol sisteminin daha aktif hale getirilmesi konusundaki çalışmalar devam ederken, kayıp kaçak kontrol sistemi de etkin bir biçimde kullanılıyor. Ayrıca hal çıkış noktasının inşaatı devam ederken, boş kap depolama alanları ve kısa bir süre önce temeli atılan çöp depolama tesisi de yakın zamanda esnafların hizmetine sunulacak.

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin Toptancılar Kompleksi’nde yaptığı faaliyetleri değerlendiren Mersin Yaş Sebze ve Meyve Komisyoncular Derneği (MERSEMKOM) Başkanı Münir Şen de Kompleksin özellikle 2017 yılında önemli bir değişim içine girdiğini kaydetti.

Mersin Toptancılar Kompleksi’nin son 20 yıl göz önüne getirildiğinde oldukça ihmal edildiğini belirten Şen, “2017 yılında hal için ciddi yatırımlar yapıldı. Özellikle bizim yıllardır mücadelesini verdiğimiz güvenlik istinat duvarımız bitti. Boş kap depolama alanlarımız yapılıyor. Kantar ve asfalt sorunumuz çözüldü. En önemli sorunlarımız arasında yer alan temizlik sorunumuz konusunda ciddi yatırımlar yapılıyor. Güvenlik sayısının arttırılması, yol süpürme araçlarının geceleri halimizi temizlemesi ve çöp konteynırlarımızın günde iki defa boşaltılmaya başlanması hijyen açısından çok ciddi anlamda katkı sundu. 3 no’lu kapımızın yapımı da devam ediyor. Biz Mersin Büyükşehir Belediye Başkanımız Burhanettin Kocamaz’a halimize yaptığı yatırımlardan dolayı teşekkür ediyor ve minnet duyuyoruz. Son 20 yılın verdiği ihmalkârlıkların ardından halimiz çok şükür fiziki olarak yaşanabilir hale geldi” diye konuştu.

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin Toptancılar Kompleksindeki faaliyetlerinden oldukça memnun olduklarını anlatan hal esnafları da özellikle güvenlik istinat duvarının yenilenmesi ve çevre düzenlemeleri konusunda Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’a teşekkürlerini ilettiler.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: