TürkiyeSON - 30.09.2022 -
Türkiye Son   Habercilikte Son

Hastane bahçesinde iftar çadırı kuruldu

Hastane bahçesinde iftar çadırı kuruldu

İftar-Çadırı

Paylaştıkça artan, bereket ayı Ramazan ayına kavuşmanın mutluluğu içerisinde olduklarını belirten Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, öncelikle yeni Devlet Hastanesi’nde tedavi gören hastalara acil şifalar dilerken, hasta yakınlarına da sabırlar diledi. Yeni Devlet Hastanesi önünde kurulan İftar Çadırı’ndan vatandaşlarla birlikte iftar yapmanın huzuru ve mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden Başkan Hacı Uğur Polat, “Allah’a yakınlaşma, mağfiret, bereket, insanların birbirine yakınlaşmaları, affetme ayı olan olan Ramazan Ayına bizi kavuşturduğu için Allah (c.c.) binlerce kez şükürler olsun” dedi.
Yeşilyurt Belediyesinin Ramazan ayı etkinliklerine ilişkin bilgiler veren Belediye Başkanı Polat, “Geçen Ramazan ayında beş ayrı mahallede düzenlediğimiz sokak iftarlarımızın sayısını bu yıl 10’a çıkardık. İftar çadırının yanı sıra 10 ayrı mahallemizde sokak iftarlarımızı yapacağız. Barış ve kardeşlik ayında binlerce kardeşimizle birlikte iftar sofralarına oturacağız. Gündüzbey, Çırmıktı, Dilek, Şahnahan, Topsöğüt, TOKİ, Yeşiltepe, Rabia Parkı’nda iftar sofraları kurup vatandaşlarımızla birlikte Ramazan ayının heyecanı ve coşkusunu birlikte yaşayacağız” diye konuştu.

POLAT: “CAMİLERİMİZDE LOKMA TATLISI İKRAM EDECEĞİZ”
Başkan Polat, “Ramazan ayı boyunca her gün farklı bir camide teravih namazından sonra cami çıkışında vatandaşlarımıza lokma tatlısı ikramı yapılacak” dedi.

Reklam

Yeşilyurt Belediyesinin Ramazan ayı etkinlikleri arasında yer alan lokma ve şerbet ikramı ilk olarak üç camide gerçekleştirildi. Yeşilyurt Belediyesinin sınırları içinde yer alan Sıtmapınarı, Koyunoğlu ve Vazioğlu Camide teravih namazı sonrasında lokma dağıtıldı.

Sıtmapınarı (Sülüküzade) Camideki etkinlikte vatandaşlarla bir araya gelen Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, vatandaşlara lokma dağıttı.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: