25.06.2024 -Türkiye Son Habercilikte Son

‘Hayırda yarışalım’

‘Hayırda yarışalım’

Malatyalı işadamı Reşat Erdoğan, arkadaşım ve dostum dediği 22 Mart 1981 yılında kendisine yapılan işkenceler sonucunda hayatını kaybeden Aydın Demirkol anısına, Atatürk ortaokulunda 2 sınıfı düzenleyerek, sınıfları bilgisayar ile donattı.image

Malatyalı işadamı Reşat Erdoğan, arkadaşım ve dostum dediği 22 Mart 1981 yılında kendisine yapılan işkenceler sonucunda hayatını kaybeden Aydın Demirkol anısına, Atatürk ortaokulunda 2 sınıfı düzenleyerek, sınıfları bilgisayar ile donattı. Sınıflar içinde yapılan düzenlemede 42 bilgisayar, merkezi sistem yazıcısı, internet bağlantısı ve diğer donanımları ile işler hale getirilen sistemin açılışı gerçekleştirildi. Açılış törenine Battalgazi Kaymakamı Vedat Yılmaz, MHP eski İl Başkanı Ömer Ekici, Aydın Demirkol ‘un öğrencileri, Okul İdareci, öğretmen, Okul aile birliği üyeleri ve diğer davetlilerin katılımıyla açılış gerçekleştirildi.

Sınıflara ‘Aydın Demirkol’ adı verildi

İki ayrı sınıfta yapılan çalışmada her sınıfta 21 bilgisayar yer almakta, sınıflara ise Aydın Demirkol BTS (Bilişim Teknolojisi Sınıfı) adı verildi. Adına BTS sınıfı açılan Aydın Demirkol ile ilgili verilen bilgide ise, kendisini ülkenin geleceğine adamış gerçek bir eğitim neferiydi denilerek, “Aydın Demirkol, 1956 yılında Malatya’da doğdu. İlkokulu Sümer, ortaokulu Sümer ortaokulu, liseyi ise Turan Emeksiz Lisesinde bitirdi. Diyarbakır Eğitim Enstitüsünü kazandı. Yüksek öğrenimine İstanbul Fikirtepe Eğitim Enstitüsü’nde devam ederken aynı zamanda Kadıköy Ülkü Ocakları Başkanlığı’nı yürütüyordu. Erzurum Kazım Karabekir Enstitüsünü bitirdi. Mezun olduğu Sümer ortaokulunda matematik öğretmenliği görevine başladı. Ülkücü hareketin aktif üyesi olup, Malatya ülkü ocakları seminerciliği yaptı. Araştırmacı, yazar kişiliğine sahip ve ülkü-bir üyesi olup kendine ait birçok makaleleri ve şiirleri mevcut olup 1981 yılı 22 Martta kendisine yapılan acımasız işkence sonucunda öldürülmüştür” ifadelerine yer verildi.

Çocuklarımızı kafelerden kurtaralım

İşadamı Reşat Erdoğan ise verdiği bilgide, “Bugün burada değerli abimin kendisi gibi Aydın olan ismini, böyle güzel bir eğitim kurumunda yaşatmaktan dolayı buruk bir mutluluk içindeyiz. Aydın ağabeyimi bir kez daha minnet, Şükran ve rahmetle anıyorum. Bilindiği gibi bilgi toplumunda yaşıyoruz. Bu çağa hâkim olacak, insanlığı kurtuluşa ve refaha götürecek olanlar bilgi sahibi insanlardır. Bilgi toplumunun en önemli aracı da bilgisayardır. Çocuklarımızın bilgi toplumuna hazır bireyler haline gelmesi, bilgisayar kullanmasını doğru bir şekilde öğrenmeleriyle mümkündür. Bunun da yeri internet kafeler değil, okullar olmalıdır” ifadelerini kullandı.

Hayırda ve hizmette yarışalım

Her okulun öğrencilere bu imkânı sunmaktan yoksun olduğunun altını çizen Erdoğan, “Biz, hem çocuklarımızın bilgisayarı doğru şekilde kullanmalarını temin etmek, hem de eğitimde fırsat eşitliğini sağlamak amacıyla okulumuzun saygıdeğer yöneticileri ve okul aile birliğinin girişimleriyle böyle bir bilgisayar laboratuvarı yapmayı uygun gördük. Bana bu güzel fırsatı verdikleri ve okullarını daha donanımlı hale getirmek için sarf ettikleri çabadan dolayı teşekkür ederim. Duamız odur ki Allah bütün aydınlarımızı korusun ve parlak bir gelecek inşasında onlara yardımcı olsun. Gelin hem dua edelim hem de hayırda ve hizmette yarışalım. Nefret değil, sevgi tohumları ekelim, laf değil, hizmet ve iş üretelim. Boş vaatte bulunmayalım, imkânlarımız ve kabiliyetimiz ölçüsünde elimizi taşın altına koyalım” şeklinde konuştu.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.