16.07.2024 -Türkiye Son Habercilikte Son

İşadamı Reşat Erdoğan’dan Bayram Mesajı

İşadamı Reşat Erdoğan’dan Bayram Mesajı

Malatyalı hayırsever işadamı Reşat Erdoğan, yayımladığı Kurban Bayramı mesajında “Siyasi ikbal uğruna şerefini ayaklar altına alanlar ve haysiyetini öldürenler ise kurban değil ancak murdar olurlar” dedi.

Kentte her kesimden insanın sevgisini kazanarak birçok sosyal projede imzası olan İşadamı Erdoğan, yaptığı yazılı açıklamada tüm Malatyalıların Kurban Bayramı’nı kutladı. “Cenab-ı Allah’ın Rahmeti ile idrak ettiğimiz bayramımızın mübarek olmasını gönülden dilerim” diyen Erdoğan, açıklamasını şöyle sürdürdü:

“İsmail olmaya seçilmişlerin, memleketleri için Allah’ın emrine boyun büküp, şehadet şerbetini içtikleri şu günlerde tüm şehidlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz. İslâm’ın son kalesini teslim etmeme ve ebediyete kadar minareleri ezansız bırakmama davasını, kendilerine ülkü edinen vatan evlatlarına layık olmak için mücadele etmek yegâne arzumuzdur. Onların ülküsü, bizim de ülkümüzdür.”

Ülkü’nün, her türlü ikbal endişesinin üstünde olduğunu ifade eden Erdoğan, “Bu sebeple deülkülü insan, ikbal endişesi taşımadığı gibi, ülküsünün karşısına çıkan kendi çıkarı da olsa ayaklarının altına alır. Kendi nefsini, Hak yolunda kurban eder. Siyasi ikbal uğruna şerefini ayaklar altına alanlar ve haysiyetini öldürenler ise kurban değil ancak murdar olurlar” dedi.

Her zaman hizmet etmeyi şiar edinmiş biri olduğunu ve hiç kimseden ve hiçbir kurumdan maddi destek almadan halka hizmeti Hakk’a hizmet olarak gördüğünü açıklayan Erdoğan, “Hemşerilerimden, beni samimi dualarına katmalarından başka bir şey de beklemedim.Bu hassasiyet benim kendimi bildiğimden beri inandığım ve takip ettiğim ülkümün gereğidir. Ülkücü, davasının gereğini yapan kişidir. Hayatımın her döneminde, ülkücülüğün gereklerini canım pahasına yerine getirmeye çalışmış bir nefer olduğuma bütün dava arkadaşlarım şahittir. Ülküsü bulunmayan, ikbal ve istikbal peşinde koşan, şahsi çıkarı istikametinde her türlü değeri paspas yapan insanların, dostluk bir kenarda kalsın, arkadaşım olması, hatta bana selam vermesi bile mümkün değildir. Bu sebeple, seçim çalışmalarının başladığı şu günlerde, adımın bazı isimlerle birlikte anılması beni ziyadesiyle rahatsız etmiştir. Diğer taraftan bizleri layıkıyla temsil edeceğine inandığım, MHP çatısı altında mücadele eden dava arkadaşlarıma başarılar dilerken, kendilerine kefil olabileceğim arkadaşlarımın, geçmişte olduğu gibi şimdi de yanlarında olmak boynumun borcudur” ifadelerini kullandı.

Erdoğan açıklamasını şöyle sürdürdü:
“Şunun çok iyi bilinmesini isterim ki seçimden seçime görünen, vatandaşın derdinden habersiz, sevincini paylaşmamış, bir defa olsun elini taşın altına koymamış, şahsi çıkarı için ülkümüzün en aziz değerlerini istismar etmiş, siyasî arenada aday olabilmek için her türlü iftira ve ayak oyununa tenezzül etmiş kişilerin yanında ve yakınında yer almam mümkün değildir. Böyle aciz insanların karşılarında bulunmayı da kendi değerlerime yakıştıramam. Ancak ismimin kullanılmasına da müsaade etmemi hiç kimse beklememelidir.

Hırsları, akıllarına ve gönüllerine galebe çalmış kimi insanlar nefsine; Hakk’ın rızasını gözetenler ise Allah yolunda kurban olmayı seçerler. İslâm’ın son kalesinde yaşayan ülkü erleri de Allah rızası için memleketlerine kurban olurlar. Rabbim, yüzümüzü kara çıkarmayacak tüm ülkü erlerini muvaffak etsin. Cenab-ı Allah, nefsini Hak yolunda öldüren bütün hemşerilerimin kurbanlarını kabul, bayramlarını mübarek eylesin. Koçlar kurban olsun, canlar hayat bulsun, Türk-İslâm âlemi huzurla dolsun. Dualarımız kabul, bayramımız kabul olsun.”

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.