21.07.2024 -Türkiye Son Habercilikte Son

İsmine Yakışır Türbe Yapılacak

İsmine Yakışır Türbe Yapılacak

Hidayet Mahallesi’nde bulunan Melekbaba Mezarı, Battalgazi Belediyesi tarafından türbeye dönüştürülecek.


Hidayet Mahallesi Melekbaba Caddesi üzerinde yer alan mezarı, Hidayet Mahallesi Muhtarı Engin Güleç ve Başkan Yardımcısı Muzaffer Karakuş ile birlikte inceleyen Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Melekbaba ismine yakışır bir türbe ve kabir yapılması için çalışma yapacaklarını söyledi. Başkan Gürkan, gerekli kamulaştırmaların yapılarak bir türbe yapılacağını belirterek, “Çevreyolunun altında bulunan mahalleye ismini veren Melekbaba kabrinde yeni çalışmalar yapılacak. Yıllarca Malatya halkı tarafından saygıyla anılan Melekbaba’nın kabrinin bulunduğu alan Kuzey Kuşak yolunun geçmesi ve yol üstünde kalması nedeniyle yeri değiştirilecek. Kabrin hemen arkasında bulunan evin kamulaştırılması başlatılırken, Melekbaba’nın maneviyatına layık bir türbe yapılacak” dedi.
Alandaki çalışmalarla ilgili açıklamada bulunan Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, gerekli araştırmalar yapıldıktan sonra çalışmalara başlayacaklarını belirterek şu ifadelerde bulundu: “Melekbaba ismi ile anlaşıldığı gibi melek gibi bir insanın baba unvanıyla tarikat mertebesindeki ifadesinin halk nezdinde ki tezahürü olarak karşımıza çıkıyor. Burası bir semtte ismini vermiş bir mekân. Bu mekânın bakımsız olması noktasında daha düzgün bir hale getirilme konusunda neler yapabiliriz muhtarımızla birlikte bunun çalışmasını yapıyoruz. Bu bölgede kuşak yolunun geçmesi hasebiyle yol üzerinde kalması nedeniyle, Melekbaba mezarının arka tarafındaki evi kamulaştırarak Melekbaba’nın şahsına yakışır bir türbe olarak güzel bir kabir yapma aşamasındayız. Gerekli araştırmalar yapıldıktan sonra, Belediyemiz Kültür Müdürlüğüne verdiğimiz talimatlar doğrultusunda çalışmalarımızı başlatacağız” dedi.
Hidayet Mahallesi Muhtarı Engin Güleç, yapılacak bu projeden dolayı teşekkür ederek, “İnce nazik düşüncelerinden dolayı viran olmuş terk edilmiş Melekbaba mezarı türbesine sahip çıktıkları için mahallem adına sonsuz teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.