TürkiyeSON - 15.04.2024 -

İtina İle Elektrik Kesilir Tiyatro Oyunu Büyük İlgi Gördü

İtina İle Elektrik Kesilir Tiyatro Oyunu Büyük İlgi Gördü

Aile İçindeki İletişimsizliği Konu Alan “İtina İle Elektrik Kesilir” Tiyatro Oyunu Büyük İlgi Gördü

Yeşilyurt Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğüne bağlı Tiyatro Grubu tarafından sahnelenen “ İtina ile Elektrik Kesilir” adlı Tiyatro oyunu büyük ilgi gördü.

Malatya Valiliği tarafından projelendirilip Malatya Milli Eğitim Müdürlüğünün Aile öğretmenliği projesi kapsamında yürütücülüğünü üstlendiği, Ömer Konakçı’nın yazıp yönettiği “İtina İle Elektrik Kesilir” oyun konusu ve verdiği mesajlar bakımından takdir gördü. Sabancı Kültür Merkezinde sahnelenen tek perdelik oyunda internet, telefon ve televizyon bağımlılığının yarattığı iletişimsizliğin aile bireyleri başta olmak üzere toplumda hakim kıldığı olumsuz etkileri ele alındı.

Yeşilyurt Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğüne bağlı olarak tiyatro faaliyetlerini sürdüren genç tiyatrocuların, aşırıya kaçan teknolojik aygıt kullanımının aile ve toplumda yarattığı olumsuz gelişimi konu alan oyunu başarıyla sahnelemeleri izleyicilerden tam not aldı.

“İçerik ve anlatım” açısından toplum içindeki ciddi bir sorunu ve çözüm yolunu ortaya koyması nedeniyle büyük takdir gören tiyatro oyununu, Yeşilyurt İlçe Kaymakamı Nesim Babahanoğlu, Yeşilyurt Belediye Başkan Yardımcılarından Mehmet Güner ve Haydar Şahin, Yeşilyurt Belediyesi Kültür İşler Müdürü Muaz İçen ve çok sayıda vatandaşın yanısıra Halk Eğitim Merkezinde Eğitmen Ş.Yeliz Özbey Eroğlu yönetiminde işaret dili eğitimi alan engelli ve down sendromlu çocuklarda izledi. Salonun tamamını doldurup sanatsal faaliyetlere destek veren çok sayıda tiyatro sever, oyun sonunda tüm ekibi ayakta alkışladı.

Oyun bitiminde sahneye davet edilen Yeşilyurt İlçe Kaymakamı Nesim Babahanoğlu ile Yeşilyurt Belediye Başkan Yardımcılarından Mehmet Güner ve Haydar Şahin ile protokol üyeleri, Yönetmen Ömer Konakçı ile genç tiyatrocuları sergilenen başarılı oyun nedeniyle tebrik ettiler.

Bu arada küçük bir kız çocuğunun İstiklal Marşının tamamını ezbere okuması milli ve manevi değerlerin daha fazla sahiplenildiği bugünlerde duygusal anların yaşanmasına neden olurken, uzun süre ayakta alkışlandı.

KAYMAKAM BABAHANOĞLU,”TOPLUM VE AİLEYİ ÇOK YAKINDAN İLGİLENDİREN BİR OYUN BAŞARIYLA SAHNELENDİ”

Yeşilyurt İlçe Kaymakamı Nesim Babahanoğlu, toplum ve aileyi çok yakından ilgilendiren böylesine güzel bir oyunun başarılı bir şekilde sergilenmesinden dolayı genç tiyatrocuları tebrik etti. Babahanoğlu,konuşmasında “ Son zamanlarda ailede iletişimsizliğin baş göstermesi sonucunda gençlerimizi farklı mecralara itiyoruz o da bizim sevgisizliğimiz ve iletişimsizliğimizden kaynaklanıyor.Bu önemli sorun sanatsal bir dille çok güzel bir şekilde anlatıldı, hem güldük hemde duygulandık. Ömer Konakçı ve ekibini sergiledikleri bu güzel

oyundan ötürü tebrik ediyorum. Profesyonel oyunculara taş çıkartan bir sahne performansı ortaya koyan genç arkadaşlarımızı kutlarım” dedi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.