25.06.2024 -Türkiye Son Habercilikte Son

İyi Parti’den Suç Duyurusu

İyi Parti’den Suç Duyurusu

İYİ PARTİ’DEN SUÇ DUYURUSU

Geçtiğimiz günler de kendilerini İYİ Parti kurucu üyeleri olarak tanıtan bir grubun İYİ Parti Malatya İl Başkanlığına atanan Serdar Yıldız’ı ve parti genel merkezini töhmet altında bırakan açıklamalar yaparak istifa ettiklerini belirtmelerinin ardından bazı basın yayın kuruluşlarında “İYİ Parti’den 300 kişi istifa etti” şeklinde yapılan haberler hakkında İYİ Parti Malatya İl Başkanlığı dezenformasyon bilgi paylaşıldığı için savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Konu ile alakalı olarak yazılı basın açıklaması yapan İYİ Parti Malatya İl Başkanı Serdar Yıldız ; “İYİ Parti Genel Merkez Yönetimini ve Genel Başkanımız Meral Akşener’i ve bizleri hedef alan bir basın bildirisi yayınlayarak partimizden istifa etmeleri bazı basın yayın organlarınca kamuoyunda dezenformasyon oluşturacak şekilde yayınlanmıştır. Öncelikle bahse mevzu haberlerde belirtildiği üzere partimizden 300 kişiye varan bir istifa durumu söz konusu değildir. Basın bildirisi yapan gruba da dâhil olmak üzere göreve atandığımız süre içerisinde partimizden resmi istifa sayısı 35 kişidir. Bu istifaların büyük bir bölümü bilgimiz dâhilinde olan kamu kurumlarında memurluk hakkı kazanan veya ikamet kayıtlarını Malatya dışına taşımak zorunda kalan vatandaşlarımızdan oluşmaktadır. Bir haber ajansı tarafından üyelerine “İYİ Parti’de 300 kişi istifa etti” başlıklarıyla servis edilen haber için ilgili kurum hakkında tüm hukuki süreçleri başlatmış bulunmaktayız.” Dedi.

Açıklamalarının devamında teşkilat olarak tamamen yerel seçimlere odaklarını belirten Yıldız, “Bu bağlamda bizleri Malatya’mıza hizmet etmekten alıkoyacak tüm dış etmenlere gözlerimizi ve kulaklarımızı kapatacağız.” Dedi

Malatya Kamuoyuna;

İYİ Parti Malatya İl Başkanlığı görevine, İYİ Parti Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Buğra Kavuncu’nun önerisi Genel Başkanımız Meral Akşener’in olurları doğrultusunda atanmam gerek il teşkilatımız üyelerince gerekse de ilçe teşkilat üyelerimizce büyük bir teveccüh ile karşılanmasına rağmen kendilerini İYİ Parti kurucu üyeleri olarak adlandıran bir grubun İYİ Parti Genel Merkez Yönetimini ve Genel Başkanımız Meral Akşener’i ve bizleri hedef alan bir basın bildirisi yayınlayarak partimizden istifa etmeleri bazı basın yayın organlarınca kamuoyunda dezenformasyon oluşturacak şekilde yayınlanmıştır. Öncelikle bahse mevzu haberlerde belirtildiği üzere partimizden 300 kişiye varan bir istifa durumu söz konusu değildir. Basın bildirisi yapan gruba da dâhil olmak üzere göreve atandığımız süre içerisinde partimizden resmi istifa sayısı 35 kişidir. Bu istifaların büyük bir bölümü bilgimiz dâhilinde olan kamu kurumlarında memurluk hakkı kazanan veya ikamet kayıtlarını Malatya dışına taşımak zorunda kalan vatandaşlarımızdan oluşmaktadır. Bir haber ajansı tarafından üyelerine “İYİ Parti’de 300 kişi istifa etti” başlıklarıyla servis edilen haber için ilgili kurum hakkında tüm hukuki süreçleri başlatmış bulunmaktayız. İYİ Parti ülke genelinde en çok üyeye sahip üçüncü büyük parti konumundadır. Ve Malatya’mızda da üye sayılarımız hızla artmaktadır. İYİ Parti Yeşilyurt İlçe Başkanlığı görevim süresince yönetim kurlu üyelerimizle birlikte ilçe sınırlarımızda üye sayımızı nerdeyse iki kat bir farkla artırmıştık. Şimdi yeni görevim de de aynı azim ve kararlılıkla Malatya’mızın karanlık günlerine son vermek İYİ Parti’mizin güneşi ile Malatya’mızı aydınlatmak adına daha fazla çalışmaya, elimizi değil gövdemizi taşın altına koymaya devam ediyoruz.

Genel merkezimizce yapılan atanmamızın ardından ilerleyen günlerde yeni yönetim kurlumuzu ve yerel seçim politikalarımızı paylaşacağımız geniş katılımlı bir basın istişare toplantısı düzenleyeceğiz. Bu vesile belirtmek isterim ki, İYİ Parti Malatya İl Başkanlığı olarak kapılarımız tüm basın mensuplarına açıktır. Gerek parti çalışmalarımız gerekse de ilimiz genelinde ki tüm sorun ve sıkıntılar hakkında bilgi almak isteyen tüm basın emekçilerimize bizlerle irtibata geçmeleri halinde her türlü bilgiyi en şeffaf şekilde paylaşmaktan büyük bir memnuniyet duyarız. Tüm hemşerilerimiz ve Malatya kamuoyunca bilinmelidir ki; İYİ Parti neferleri olarak ülkemizin ve memleketimizin menfaatleri dışında herhangi bir ikinci bir planımız yoktur.

Özetle geçmiş seçim sonuçlarının ardından Türk Milletinin sesine kulak veren ve aziz Türk Milletinin feragatine güvenen Genel Başkanımız Meral Akşener “Hür ve Müstakil” politikalar ile çalışmalarına hız vermiştir. Bizlerde hem Malatyalı hemşerilerimizin beklentilerine cevap verecek güçlü kadrolarla tüm dikkatimizi 2024 yılı Mart ayında yapılacak olan Yerel Seçim sürecine vermiş bulunmaktayız. Bu bağlamda bizleri Malatya’mıza hizmet etmekten alıkoyacak tüm dış etmenlere gözlerimizi ve kulaklarımızı kapatacağız.

Malatya kamuoyuna saygı ile belirtiriz.

SERDAR YILDIZ

  İYİ Parti Malatya İl Başkanı

 

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.