TürkiyeSON - 07.06.2023 -

İYİ Partili Gençer ‘Malatya’mızda Yeni Bir Tarih Yazacağız’

İYİ Partili Gençer ‘Malatya’mızda Yeni Bir Tarih Yazacağız’

İYİ Partili Gençer ‘Malatya’mızda Yeni Bir Tarih Yazacağız’

İYİ Parti Malatya İl Başkan Danışmanı Eğitimci Mustafa Gençer, “İYİ Parti’ye teveccüh her geçen gün artmaktadır. Malatya’da 2 milletvekili çıkartabilecek güçteyiz.” dedi.
İYİ Parti İl Başkan Danışmanı Mustafa Gençer yaklaşan Genel Seçimler öncesi Berkman Dulcan’a açıklamalarda bulundu.

Gençer’in öne çıkan açıklamaları şu şekilde;

“AKP Malatya Halkına Adeta İhanet Etmiştir”

“21 yıllık AKP iktidarı döneminde Malatya’mız adına gördüğümüz tek gerçek maalesef koca bir hiç olmuştur. En fazla oyu aldığı Malatyalı vatandaşlarımıza en güçlü hizmetleri sunması gereken AKP iktidarının yerel ve genel temsilcileri yıllar boyu Malatya halkına adeta ihanet etmiştir. Devletin genel yatırımları dışında yerelde özgün bir hizmet hiçbir zaman yapılamamıştır. 57. Hükümet döneminde projelendirilen şehirler arası duble yol ile 20 yıl avutulup, 20 yılın sonunda halen tamamlanmayan çevre yolu bile bizlere Malatya’mızın ne kadar ötelendiğini önemsizleştirildiğini gösteren en önemli unsur olmuştur.”

“Malatya 2002 Sonrası Tüm Değerlerini İstikrarlı Bir Şekilde Kayıp Etmiştir”

“Uzun yıllar festivalleri, sanatı ve spor organizasyonları ile ülke çapında yıldızı parlayan yatırımların odağı haline gelmiş bir kent iken 2002 seçimlerinden sonra tüm değerlerini istikrarlı bir şekilde kayıp etmiştir. Siyaset, sanat, spor, sağlık gibi hayatın temel alanlarında çok başarılı nesiller yetiştiren ve adını tarihte seçkin insanlar diyarından alan Malatya’mızın son 21 yılda bu alanlarda yetişmiş tek bir değerinin olmaması bizleri derinden üzmektedir. Eğitim sektöründe yaptığımız yatırımlardan mütevellit yetişmiş kalifiye insan gücünün şehir ekonomisine kattığı yüksek değeri çok iyi bilmekteyiz. Şehrin yeniden dönüşüm sürecinde eğitim alanında Malatya’nın özellikle kendi geçmişinin bile gerisine düşen bu vasatlığı aşmasında Ulu Önderimiz Cumhuriyetimizin banisi Mustafa Kemal Atatürk’ümüzden ilham alarak az zamanda çok ve büyük işlere imza atacağız.”

“İYİ Parti İktidarımızda Kayısı Üreticilerimize En Büyük Desteği Biz Sağlayacağız”

“Dünyanın kayısı başkenti olarak anılan Malatya’mızın kayısı gelirlerinden ne yazık ki hak ettiği payı alamadığını gelirlerin bir takım kirli ittifakların kıskacında kalarak hiç edildiğini üreticinin ve şehir esnafının çok büyük mağduriyetler yaşadığını Genel Başkanımız Meral Akşener yakından takip etmektedir. Bizlerde kayısının üretiminden dünya pazarına açılan tüm süreçlerinde en büyük geliri Malatyalı üreticiler başta olmak şehir ekonomisine katacak çalışmalarımızı hızla neticelendireceğiz. 21 yıllık AKP iktidarı döneminde kayısı üreticilerine her seçim döneminde birçok vaatler verilmiş ancak bunların hiç biri yerine getirilmemiştir. Üreticiler yüksek enflasyondan dolayı artan maliyetler ve iklimsel don felaketlerinde hep yalnız bırakılmış merkezi ve yerel idare tarafından hiç bir destek programından faydalanamamıştır. İYİ Parti iktidarımızda üretim odaklı projelerimiz kapsamında kayısı üreticilerimize en büyük destekleri sağlayacağız. Su kaynakları ve verimli toprak yapısı nazara alındığında kayısı dışında kiraz, elma, armut, çilek, şeker pancarı ve birçok sebze meyve üretimini de finans kaynaklarımızla sübvanse edeceğiz.”

“AKP’nin Liyakatsiz Politikaları İnsanlarımızı Et Tüketemez Hale Getirmiştir”

“Büyükbaş ve küçükbaş hayvan yetiştiriciliğinde bir dönem ülke ekonomisine çok fazla katkısı olan Malatya’mız AKP iktidarları döneminde ne yazık ki bu alanda da giderek gerilemiştir. Bilhassa ülke ekonomisinde hayvancılığın artan maliyetleri düşen üretici sayıları şehrimizde de etkisini göstermiştir. Yıllara dayanan iktidar gücüne rağmen her konuda olduğu gibi hayvancılığa adeta vatana ihanet edercesine zararlar verilmiştir. Özellikle üreticiyi desteklemek yerine ithalatın önünü kontrolsüzce açan AKP’nin liyakatsiz politikaları insanlarımızı et tüketemez hale getirmiştir. Tarım yatırımlarımız olduğu gibi yine Malatya’mıza özgü projelerimizle devlet destekli programlarımızla üreticinin yüzü gülecek insanlarımız daha ucuza et tüketebilecek.”

“Ekonomi Kara Delik Haline Dönmüştür”

“AKP’nin 21 yıllık vizyonsuz ve liyakatsiz iktidarının en çok değer kaybına maruz kalan kalan sektörü hiç şüphe yok ki sanayi ve istihdam yatırımları olmuştur. Kötü ekonomi politikaları sanayicilerin belini bükmüş işsizlik yüzdesi çift hallere ulaşmıştır. Özellikle bilimsel temelden yoksun “nas” anlayışı “faiz sebep enflasyon sonuç” gibi ucube yaklaşımlar devlet ve özel sektör arasındaki bağın kopmasına neden olarak adeta bir kara delik haline gelen kontrolsüz bir ekonomiye dönüşmüştür. Hem ülkemizde hem de şehrimizde birçok sektörün kapanmasına birçoğunda da işlerin durma noktasına gelmesine sebep olan bu liyakatten uzak çağ dışı ekonomi modellerinin de yaralarını yine birlikte saracağız.”
“Yerelde Yaşanan Kargaşa Ve İç Çekişmeler”

“Malatya’mızın göz bebeği Organize Sanayi Bölgelerimizde sanayicilerimiz AKP’nin kötü ekonomik programları ile mücadele ederken yerelde yaşanan kargaşa ve iç çekişmeler siyasetten kaybedilen yönetimin arka bahçeyi dolanarak kapma çabaları deprem felaketinden daha vahim yaralara sebep olmuştur.”

“Temel Hedefimiz Hiç Bir Vatandaşımızı Evsiz Bırakmamak”

“Malatya’mızı deprem felaketinin ardından hak ettiği güçlü yarınlara taşıyabilmek yeniden dönüşümü özüne layık projelerle en hızlı çözümleri vatandaşlarımızla paylaşacağız. AKP yöneticilerinin halen sorumluluktan uzak tepkisiz ve şımarık tavırlarına son vereceğiz. Canlarını toprağa büyük hüzünlerle veren, kalan yaşamlarını evlerinden uzak temel yaşam desteklerine ulaşmaya çalışarak geçiren vatandaşlarımızın yaralarını bir an önce satacağız. Genel Başkanımız Meral Akşener’in öncülüğünde hazırladığımız yatırım projelerimiz de temel hedefimiz hiç bir vatandaşımızı evsiz bırakmamak olacaktır.””

 

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: