TürkiyeSON - 29.05.2022 -
Türkiye Son   Habercilikte Son

“Kaç Baba Kaç” oyunu Malatya’da sahnelenecek

“Kaç Baba Kaç” oyunu Malatya’da sahnelenecek

“Kaç Baba Kaç” oyununu 11 Nisan’da Malatya’da sahneleyecek olan HSBC Gönüllüleri Tiyatro Kulübü’nün Anadolu Turnesi boyunca elde edeceği gelir, AÇEV’in ‘Çocuk Okuma Grupları’ projesine katkı sağlayacak.

 

kac baba kacHSBC Gönüllüleri Tiyatro Kulübü tarafından sahnelenen “Kaç Baba Kaç” tiyatro oyunu, 11 Nisan Cumartesi günü saat 19:00’da Malatya Kongre ve Kültür Merkezi Kemal Sunal Salonu’nda izleyicilerle buluşacak. Ray Cooney’nin yazdığı, Haldun Dormen’in Türkçe’ye çevirdiği “Kaç Baba Kaç” oyununun 2014-2015 dönemi geliri ile Anne Çocuk Eğitim Vakfı’nın (AÇEV) “Çocuk Okuma Grupları” projesine fon sağlanacak. HSBC Gönüllüleri; bu doğrultuda, 6 ilde 158 ayrı okuma grubundaki 3 bine yakın çocuğun okuma gruplarına katılımını desteklemiş olacak.

Reklam

Yönetmenliğini Apo Kaya, proje koordinatörlüğünü Feyza Genç’in yaptığı “Kaç Baba Kaç” tiyatro oyununun ilk gösterimi 5 Kasım 2014 Çarşamba Günü Kenter Tiyatrosu’nda yapıldı. Oyun, HSBC Gönüllüleri Tiyatro Kulübü tarafından bugüne kadar Bursa, Eskişehir, Ordu, Adana, Samsun, Trabzon, İzmir, Gaziantep ve Antalya’da sahnelendi.

“Çocuk Okuma Grupları” projesi çocuklara okuma sevgisini aşılıyor

AÇEV tarafından yürütülen ve HSBC Türkiye’nin de desteklediği “Çocuk Okuma Grupları” projesi, altı ilde 5-7 yaş arası çocuklara okuma sevgisi aşılıyor, çocukların kitaplarla tanışmasını ve ebeveynleri ile birlikte okuma alışkanlıklarının geliştirilmesini hedefliyor. Proje ile, çocuk ve velilere ulaşılarak okuma-anlama yöntemlerinin öğretilmesi, okuma alışkanlığının oluşturulması ve okul başarısına katkı sağlanması amaçlanıyor.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: