21.07.2024 -Türkiye Son Habercilikte Son

Kaçak avcılara para cezası kesildi

Kaçak avcılara para cezası kesildi

Malatya’nın Pütürge ve Yeşilyurt ilçesinde kaçak avcılara yönelik işlem yapıldı.sds

Orman ve Su İşleri Bakanlığı 15. Bölge Müdürlüğü’nün yazılı açıklamasında, “Sürdürülebilir av ve yaban hayatı yönetimi için av ve yaban hayvanlarının doğal yaşam ortamları ile birlikte korunmalarını, geliştirilmelerini, avlanmalarının kontrol altına alınmasını sağlamak amacıyla Bakanlığımız 2014 yılını Kaçak Avcılıkla Mücadele Yılı ilan etmiştir. Malatya İl Şube Müdürlüğümüz il sınırları içinde kaçak avcılıkla mücadele çalışmalarını emniyet birimleri, sivil toplum kuruluşları, vatandaşla ile işbirliği içerisinde itinayla devam etmektedir. Yapılan ihbarlar emniyet birimleri ile koordineli olarak sıkı bir şekilde değerlendirilmektedir” denildi.

Açıklamanın devamında, şu bilgilere yer verildi “Bu kapsamda son ay içinde, Malatya İli Arapgir İlçesinde kaçak av sonucu 1 adet yaban keçisi ve 3 adet kınalı keklik vurup internet te yayınlayan şahıslara 4915 Sayılı Kara Avcılığı Kanununa Muhalefetten dolayı 13.050.00 TL tazminat cezası ve her birine ayrı ayrı 1.020,00 TL idari para cezası kesilmiştir.

Pütürge İlçesinde Kara Avcılığı Kanunu ve MAK Kararlarına muhalefetle gece far avı yaptıkları için 1 adet 2013 model otomobile, avda kullanılan araç ve gereçlerle av tüfeğine İlçe Jandarma Komutanlığı ve av koruma ekiplerimizin işbirliği ile el konulmuş olup kabahatliler hakkında gerekli yasal işlemler devam etmektedir.
Yeşilyurt İlçesi Kandil Mevkiinde kaçak av sonucu bir adet yaban keçisi vuran şahıslar yakalanarak haklarında 4915 Sayılı Kara Avcılığı Kanunu gereği gerekli cezai yasal işlemler yapılmaktadır

Vatandaşlarımızın yaban hayatının korunması ve sürdürülebilirliği bakımından Kara Avcılığı Kanunu ve ilgili yönetmelikler ile Merkez Av Komisyonu Kararlarına uygun hareket etmeleri ve gerekli hassasiyeti ve duyarlılığı göstermeleri, gelecek nesillere yaban hayatının aktarılması açısından önem arz etmektedir.”

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.