16.07.2024 -Türkiye Son Habercilikte Son

Kadir Gecesi’ne Özel Program

Kadir Gecesi’ne Özel Program

Malatya Büyükşehir Belediyesi, Ramazan ayı dolayısıyla birçok etkinlik düzenlerken, Kültür A.Ş. tarafından Kadir Gecesi’ne özel düzenlenen programda, binlerce izleyiciye büyük bir Kur’an, ilahi ve şiir ziyafeti çekildi.

sfs

Programa katılan Seyfullah Kartal okuduğu şiirlerle, Grup Dergah ilahilerle, Ahmet Tayyar, İranlı Seccad Azizullah, Ahmet Ebul Kasimi ve Güney Afrika’dan Abdurrahman Sadien okudukları Kur’an-ı Kerim tilavetleriyle izleyenleri mest ettiler. Özellikle gecenin finalinde Güney Afrikalı dünya birincisi hafız Abdurrahman Sadien tarafından okunan Kur’an ile Malatya adeta inledi. Sümer Camii arkasında özel olarak hazırlanan alanda düzenlenen Kadir Gecesi Özel Programı, dün teravih namazı sonrası saat 10.45’de başladı.

Kadir Gecesi Özel Programında kısa bir selamlama konuşması yapan Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, vatandaşların Kadir Gecesi’ni kutlayarak, Malatya’da Ramazan ayının iklimine uygun etkinlikler gerçekleştirildiğini söyledi. Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyeleri tarafından her kesime ulaşılan etkinliklerin yapıldığını kaydeden Başkan Çakır, merkez, ilçeler ve kenar mahallelerde iftar programları düzenlendiğini, Aspuzu’da Ramazan Geceleri ve Dini Yayınlar Kitap Fuarı’na vatandaşların büyük ilgi gösterdiğini belirterek, “Kadir Gecesi’ne özel, dünya birincisi hafızlarımız var. Onları dinleyeceğiz. Ramazan ayının vermiş olduğu, barış, kardeşlik, huzur ikliminin kıymetini bilmemiz lazım. Aynı zamanda tüm İslam coğrafyasında yaşayan Müslüman kardeşlerimize dua etmemiz lazım. Önümüzde bayramımız var. İnşallah Ramazan, Bayram ve bu Kadir Gecesi hürmetine barış, kardeşlik ve huzur gelir. Tüm insanlığa huzur gelmesini temenni ediyorum. Kadir gecenizi ve yaklaşan Ramazan Bayramınızı şimdiden tebrik ediyorum” dedi.

Kadir Gecesi Özel Programı, Seyfullah Kartal’ın sunumunda şiir dinletisiyle başladı. Emanet ve Bayrak şiirini muhteşem sesiyle yorumlayan Seyfullah Kartal, alanı dolduran binlerce seyirciye duygulu anlar yaşattı. Kartal ayrıca Kadir Gecesi ile Kur’an-ı Kerim’in önemini de anlattı. Malatya Musa Kazım Camii İmam-Hatibi Ahmet Tayyar’ın Kur’an-ı Kerim tilavetiyle devam eden program, Grup Dergah’ın birbirinden güzel ilahileri ve İranlı Çocuk Hafız Seccad Azizullah ve yine İranlı Hafız Ahmet Ebul Kasimi’nin Kur’an ziyafetiyle sürdü.

DÜNYA BİRİNCİSİ HAFIZ, MALATYA’DA

Gecenin finalinde dünya birincisi Güney Afrikalı Hafız, Abdurrahman Sadien, dinleyicilere muhteşem yorumuyla Kur’an tilaveti sundu. Yarım saatten fazla Kur’an-ı Kerim okuyan Abdurrahman Sadien adeta Malatya’yı Kur’an sesiyle inletti. Düzenlenen alanı dolduran binlerce vatandaşın pür dikkat dinlediği programda, Sadien tarafından okunan Kur’an’la birlikte civardan geçen vatandaşlar da program alanına akın etti. Sahura kadar devam eden Kadir Gecesi Özel Programı, Abdurrahman Sadien ve Ahmet Ebul Kasimi tarafından birlikte okunan Esma-ül Hüsna’nın ardından, yapılan dua ile sona erdi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.