TürkiyeSON - 23.10.2021 -
Türkiye Son   Habercilikte Son

Kale’ye bugüne kadar ne yapmışlar?

Kale’ye bugüne kadar ne yapmışlar?

Kale-Ali -Yalcı

 

 

Malatya’nın güzide ilçelerinden biri olan Kale’de halen yapılmamış köy yolları, su  gitmeyen köyleri olduğu ve belediye binasının dahi olmadığı için yakınan Kaleliler, bağımsız aday Yalçın’ın aracılığıyla seslerini duyurmaya çalıştılar.

 

VATANDAŞ AYRIMCILIK DEĞİL, BİRLİK İSTİYOR

 

Yalçın’ın karşılaştığı vatandaş, ‘’Ben çiftçiydim, 30 tane büyükbaş hayvanım vardı. Yem fiyatları, gider fiyatları, köylünün mazotu, her şeyi yüksek, köylünün can damarını kestiler, bitirdiler. Çiftçi olarak bittik, mazotu 4,5 liraya alıyoruz. Arazim tarlam olduğu halde gelir gideri kurtarmıyor, ben de hayvanlarımı sattım, gittim” Siyaseti ve siyasetçileri sevmesine rağmen artık vekillere güveninin azaldığını, seçim kelimesini duyduğunda tüylerinin diken diken olduğunu ifade eden vatandaş, “Siyaset böyle olmaz. Ben istiyorum ki bu vatanım, milletim, ülkem için güzel bir iş yapılacaksa herkes önerisini koysun, güzel şeyler yapılsın. Benim dediğim olur, demekle olmaz. İktidar diğer partileri de vekilleri de dinlemeli, uygun olan ne ise onda beraber olsun ki dünya devletlerine karşı bu ülkeyi ayağa kaldıralım’’ Çiftçilerin yaşadığı mağduriyetleri dile getiren vatandaşın bütün siyasetçilere örnek olması gereken konuşmasını dinleyen Yalçın, halk olarak tepkimizi sandığa gidip, tavrımızı oylarımıza yansıtarak göstermemiz gerektiğini söyledi.

 

ESNAF, ‘’KALE’YE BİR ÇİVİ BİLE ÇAKMADILAR’’

 

Kalelilerin en büyük tepkileri, ne doğru dürüst yolları ne de bütün ihtiyaçlarına hitap eden bir merkezin olmamasıydı. Vatandaş, ‘’Belediye başkanı, vekiller gelip yol yaptık diyorlar, hangi köyümüz de yol var? Bir çivi çaktıkları yoktur. Gidip söyleyince tamam olacak diyorlar, ortada kimse yok, ta ki seçime kadar. Kale, dört mevsimin yaşandığı en güzel ilçelerden biri ama merkezi yok, belediye binası yok. Seçmen artık başkalarına şans vermeli’’

 

YALÇIN, “HİZMETLER, ADİL OLARAK YAPILMALI”

 

Kaleli esnaf ve vatandaşları can kulağıyla dinleyen Yalçın, ‘’Bir yerde eğer yerel yönetimler, en ücra köşeye kadar hizmeti adil götürmüyorsa itiraz edeceksiniz. Bunların kendisine gelmeleri için oy kaybı yaşamaları lazım’’ dedi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: