21.07.2024 -Türkiye Son Habercilikte Son

Kamçı,OSB’de inceleme yaptı

Kamçı,OSB’de inceleme yaptı

Malatya Valisi Süleyman Kamçı  2. Organize Sanayi Bölgesinde yer alan bazı kuruluşları ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

Vali Kamçı Malatya Polis Meslek Yüksek Okulu Müdürü Mehmet Karlı’nın Kayınvalidesinin Şehir Mezarlığındaki cenaze namazına katıldıktan sonra 2. Organize Sanayi Bölgesindeki bazı kuruluşları ziyaret ederek yetkililerden bilgiler aldı.

2İlk olarak 2.OSB Mesleki ve Teknik Anadolu Kolejini ziyaret eden Vali Kamçı’yı okul idarecileri ve öğrenciler çiçeklerle karşıladı.

Ziyarette Yeşilyurt Kaymakamı Nesim Babahanoğlu,  Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı H.Hüseyin Erkoç’ ta yer aldılar.  Marmara Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Zelyurt, Genel Müdür Utku Doğan, Okul Müdürü Abdulkadir Karaaslan ve öğretmenlerle bir süre görüşüp okul ve eğitim sitemi hakkında bilgiler alan Vali Kamçı bir sınıfı da ziyaret ederek öğrencilerle sohbet etti.

Dersleri hakkında öğrencilerden bilgi alan Vali Kamçı birkaç öğrencinin bazı derslerden daha fazla eğitim alması gerektiğini öğrenince öğretmenlerden bu öğrencilerin ders saatleri dışında daha fazla eğitim alması için yönetici ve öğretmenlere talimat verdi. Okul içerisinde ve çevresinde de incelemelerde bulunan Vali Kamçı’ya okulun spor tesislerinin olmadığı belirtilerek bu konuda istekte bulunuldu.

2.OSB Mesleki ve Teknik Anadolu Koleji yanına İnönü Üniversite’si tarafından bir meslek yüksek okulu inşa edileceği belirtilerek yapılacak olan spor tesisisin kendileri ile birlikte bu okul tarafından da kullanılabileceği belirtildi.

Vali Kamçı İl Milli Eğitim Müdürü Tatlı, Malatya TSO Başkanı Erkoç ve İlgili yetkililere bu konun ele alınarak projenin bir an önce hayata geçirilmesi hususunda gereğinin yapılmasını istedi.

2.OSB. Müdürlüğünü, TSE Malatya Ürün Belgelendirme Müdürlüğü ve Fırat Elektrik Dağıtım A.Ş. Malatya İl Müdürlüğü’nü de ziyaret ederek TSE Müdürü Eraslan Yılmaz ve FEDAŞ İl Müdürü Taylan Ağca’ dan brifing aldı.

2.OSB. ziyaretinin ardında Battalgazi Belediyesi tarafından yapılan Şehit Pilot Yzb. Gökhan Ertan Parkının açılışına katıldı. Burada bir konuda kendisinden yardım isteyen küçük çocukla yakından ilgilenen Vali Kamçı sorununun çözülmesi amacı ile hemen gerekli talimatları verdi ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramında bizzat bu çocuğu ve ailesini makamında kabul edip sorunu çözerek bayram günü bu çocuğa ikinci bir bayram daha yaşattı.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.