19.06.2024 -Türkiye Son Habercilikte Son

Karla mücadele ediyoruz

Karla mücadele ediyoruz

Karakışın en etkili olduğu ilçelerden biri olan Arguvan’da yoğun kar, tüm ilçeyi esir almış durumda. Arguvan Belediye Başkanı Mehmet Kızıldaş, kardan dolayı yolları kapanan mahallelerde elektrik ve haberleşme noktasında ciddi sorunların oluştuğunu ifade etti.

karakis_arguvani_da_vurdu_h9072Yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle Arguvan’a bağlı birçok mahallede ulaşım, haberleşme ve elektrik kesintilerinin olduğunu belirten Başkan Mehmet Kızıldaş, “Özellikle Arguvan’ın kuzey ve doğu mahallerinde etkili olan kar ve tipi elektrik direklerinin devrilmesine ve dolayısıyla bu durum da elektrik kesintilerine neden oldu. Kesintilerden dolayı baz istasyonlarında devre dışı kalması ile bazı sıkıntılar yaşandı” diye konuştu.

“YOĞUN ÇABA SARF EDİYORUZ”

Kızıldaş “Bu süreçte kapanan yolların açılması için Arguvan Belediyesi, Karayolları ve Büyükşehir Belediye Yol işleri Müdürlüğü koordineli çalışmalarla sıkıntıların giderilmesi için yoğun çaba sarf ediyor.  Arguvan Belediyesi; sorumluluğu alanında olmamasına rağmen vatandaşların sıkıntılarını gidermek için yol çalışmalarında tüm araç gereç ve elemanları ile sefer oldu” açıklamasında bulundu.

Yolları kapanan, elektrik ve haberleşme noktasında sorunların oluştuğunu ifade eden Arguvan Belediye Başkanı Mehmet Kızıldaş “Sıkıntı yaşayan mahallerimiz kuzeyde Kömürlük, Göçeruşağı, Alhasuşağı, Çobandere, Çakmak, Kuruttaş ve bu mahallelerimize ait tüm mezraların yolları kapandı, elektrikleri kesildi, haberleşme sağlanmasında zorluklar yaşandı. Servis ile okullara gelen öğrenciler dönüş yolunda mahallelerine gidemedi. Araçların kaldığı yakın mahallelerde konuk edildi. Dondan, elektrik ile çalışan su depoları çalışmadığı gibi su kesintileri şebekede su patlamaları meydana geldi. Aynı sıkıntılar doğuda Çayırlı, Koyuncu, Konakbaşı, Koçak, Kuyudere mahallelerimizde de yaşandı. Bu sıkıntıların giderilmesi için çalışmalar yoğun bir şekilde devam ediyor” dedi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.