14.06.2024 -Türkiye Son Habercilikte Son

Kent Konseyi Çocuk Meclisi Başkanı Duygu Çiftçi Oldu

Kent Konseyi Çocuk Meclisi Başkanı Duygu Çiftçi Oldu

Elazığ Kent Konseyi “Çocuk Meclisi” seçimleri Kültürpark Mamuratûl Azîz Salonu’nda yoğun katılımla gerçekleşti.

Toplumun her kesimine katkı sunmak adına çalışmalar yaptıklarını belirten Kent Konseyi Başkanı Murat Ergen, konuşmasında şunları ifade etti.

“Bu şehirde yaşayan insanlar sadece erkekler, kadınlar, gençler değil bu toplumda çocuklarda yaşıyor ve çocuklar bizim geleceğimiz. Bizler siz değerli çocuklarımızla birlikte bu şehri birlikte yönetmek kültürünü geliştirmek istiyoruz. Sizlerin gözünde Elazığ’ı dinlemek istiyoruz. Ben olsam Elâzığ için şunu yapardım, şu projeyi üretirdim, şu şekilde daha yaşanılabilir bir kent haline getirirdim veya biz çocuklar için Elâzığ’da şunlar eksik şunların yapılması lazım, biz çocuk olarak Elâzığ’da şunu görmek istiyoruz şeklinde ki bütün tekliflerinize açık olacağız.”

BAŞKAN YANILMAZ:

“ÇOCUK MECLİSİ HAYIRLI OLSUN”

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz ise yaptığı konuşmada; “Elazığ Kent Konseyimiz seçimlerini yaptıktan sonra hem büyükler, hem kadınlar hemde gençler nezdinde çok güzel çalışmalar yapıyor ve yapmaya da devam ediyor. Tabi Kent Konseyi bünyesinde bir çocuk Meclisi’nin de kurulmasını arzu ettik ki gerekiyordu. Sizler de Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından okulları temsilen buradasınız, önemli bir adım atıyoruz. Elâzığ’ımızdaki bütün çocukları temsil edecek olan bir meclisi oluşturduk ve meclis aynı zamanda başkanını seçiyor. Elâzığ Belediyesi olarak çocuklarla ilgili birçok çalışmayı yapıyoruz. Mesela her yaz sezonunda 12 yaş altı çocuklarımızı spor

eğitimine alıyoruz. Bugüne kadar 30 binin üzerinde evladımızı bu eğitimlerden geçirdik. Elazığ Belediyesi olarak yolları yapıyoruz, alt geçit, üst geçitleri yapıyoruz ancak bununla birlikte birçok sosyal projeyi de yapıyoruz”dedi.

Konuşmaların ardından yapılan seçimlerde Duygu Çiftçi Kent Konseyi Çocuk Meclisi Başkanı, Hiranur Hulat Kent Konseyi Çocuk Meclisi Başkan Yardımcısı, Muhammed Alisa ise Kent Konseyi Çocuk Meclisi Yazmanı oldu.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.