TürkiyeSON - 09.12.2023 -

KKTC Cumhurbaşkanı Tatar: Dünyayla değil Türk dünyasıyla kucaklaşmayı tercih ediyoruz

KKTC Cumhurbaşkanı Tatar: Dünyayla değil Türk dünyasıyla kucaklaşmayı tercih ediyoruz

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Türk dünyasının birliğine vurgu yaptığı konuşmasında, “Biz dünyayla değil Türk dünyasıyla kucaklaşmayı tercih ediyoruz” dedi.

KKTC Cumhurbaşkanlığı, Ahmet Yesevi Üniversitesi, Türk Devletleri Teşkilatı Aksakallar Konseyi ve Türkiye Cumhuriyeti Lefkoşa Büyükelçiliğinin katkılarıyla Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde Türk dünyası konulu panel düzenlendi. Panelin açılış konuşmalarını Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz ve Ak Parti Başkan Vekili, Türk Devletleri Teşkilatı Aksakallar Konseyi Başkanı Binali Yıldırım yaptı.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, dünkü konuşmasında Türk dünyasının birliğine vurgu yaptı. KKTC’nin başkenti Lefkoşa’da “Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin Türk Dünyası Entegrasyonu İçindeki Yeri ve Önemi” adlı panelde konuşma yapan Tatar, Biz dünyayla değil Türk dünyasıyla kucaklaşmayı tercih ediyoruz vurgusunu yaptı.

Konuşmasında tüm Türk dünyasını selamlayan Ersin Tatar, dünyaya KKTC’nin Türk dünyasının bir parçası olduğu mesajını verdi. TDT ile KKTC’nin yeni bir potansiyel yakaladığını dile getiren Tatar, farklı işbirlikleriyle farklı alanlarda Türk dünyasının oluşturduğu çatı içinde yerlerini alacakların kaydetti.

“BİZ BÜYÜK TÜRK MİLLETİNİN KOPMAZ BİR PARÇASIYIZ”

“Kıbrıs Türkü dünyayla kucaklaşacaktır” diyen Ersin Tatar, Türk dünyasını selamladığı konuşmasında, “Biz büyük Türk milletinin kopmaz bir parçasıyız” mesajını verdi.

Ersin Tatar, 2022’de Türkiye’nin desteğiyle KKTC’nin Türk Devletleri Teşkilatına (TDT) gözlemci statüsüyle katıldığını anımsatarak, “Nihayetinde bağımsız ve özgür bir halk olarak kendi geleceğini tayin etme hakkını haykıran bir topluluğun, bir milletin kopmaz bir parçası olan Türk halkının, kendi devletiyle Türk Devletleri Teşkilatında bu aşamaya gelmesi, bizler için elbette milat niteliğindedir” dedi.

Kaynak : https://www.qha.com.tr/turk-dunyasi/kktc-cumhurbaskani-tatar-dunyayla-degil-turk-dunyasiyla-kucaklasmayi-tercih-ediyoruz-478281?fbclid=IwAR1ho99kDhQvr_NizhrvJJXwmvvOxkfxin3CcazZfZ6JWYwNjQoD9we-ww0

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d