21.07.2024 -Türkiye Son Habercilikte Son

‘Kontak Kapatacağız’

‘Kontak Kapatacağız’

Okulların açılmasına 1 ay gibi bir zaman kalırken, okul aile birliklerinin servislerden zorla bağış aldığı iddiası bu yılda gündemde. Malatya Minibüscüler ve Umum Servis Araçları Esnaf Odası Başkanı Mesut İnce, eğer şimdiden gerekli önlemlerin alınmaması durumunda kontak kapatarak bu durumu protesto edeceklerini söyledi.

şşOkul Aile Birlikleri tarafından S Plakalı aracı olan servisçi esnafından para istendiği iddiaları hakkında açıklamalarda bulunan Oda Başkanı Mesut İnce, basın aracılığıyla Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunduğunu ifade ederek, “Bu konuda mağdur olduğumuzu bir yıla yakın dile getirdik, Milli Eğitim Bakanlığıyla yazışmalarımız oldu ama hiçbir şeklide dikkate alınmadı. Okul aile birlikleri servisçilerimizden taşımacılık yapması için bağış adı altında haraç alıyorlar. Bu konuyla ilgili Milli Eğitim Bakanlığımızın acilen müfettiş göndermesini talep ediyorum. Konu çok ciddi, hatırı sayılır miktarda para talep ediliyor bu parada sonuçta öğrenci velilerinden çıkıyor. 100 liraya taşıyacağımız öğrenci 150 liraya taşınıyor, hem esnaf mağdur oluyor hem veli mağdur oluyor. Okulların yeniden denetlenmesi ve okul aile birlikleri başkanlarının yetkilerinin yeniden düzenlenmesi konusunda Milli Eğitim Bakanlığının harekete geçmesi lazım. Eğer gerekli tedbirler alınmazsa biz esnaflar olarak kontak kapatacağız” dedi.

Okulların açılmasına 1 aylık gibi bir zaman dilimi kaldığını belirten İnce, şu an bin 150 adet S plakası olan servisçinin olduğunu ve bu oranın da Malatya’ya için yeterli olduğunu dile getirdi. 300 servisçi esnafının evinde şu anda oturduğunu da belirten İnce, “Biz oda olarak esnafımızla birlikte tüm önlemlerimizi aldık ve araçlarımızı okul servisi yönetmeliğine göre hazırladık son model araçlarımızla kaliteli bir hizmet verebilmek için elimizden geleni yapıyoruz. Ben buradan tüm öğrenci velilerimize seslenmek istiyorum; bizim bu kadar emek harcamamıza karşılık lütfen sizde öğrencilerinizi korsan araçlara bindirmeyin, çocuklarınızı aracında S plakası olan esnafımıza teslim edin. Çünkü aracında S plakası olan esnaf vergisini veren, kontrol altında olan, belediye denetimli, oda denetimli ve polis denetimli araçlardır. Bu konuda velilerimize büyük görev düşmektedir. Kontrolü önce polis ve belediye değil veliler yapmalıdır” diye konuştu.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.