TürkiyeSON - 17.04.2024 -

Kulüpler Birliği’nden açıklama

Kulüpler Birliği’nden açıklama

Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı Göksel Gümüşdağ, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile gerçekleştirdikleri görüşme sonrası, “Teröre karşı tek vücut olduğumuzu ve bu beraberliği Sayın Cumhurbaşkanımızın karşısında da sergilemek istedik. Genel anlamda güzel bir toplantı oldu” dedi.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kulüpler Birliği Vakfı olarak 18 spor kulübünün yöneticisini Mabeyn Köşkü’nde kabul etti. Görüşme sonrası basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı Göksel Gümüşdağ, sabah gerçekleştirdikleri Kulüpler Birliği Vakfı toplantısının detaylarından bahsederek, “Bu toplantının genel amacı teröre karşı birlik beraberlikti. Gerçekten tüm kulüp başkanlarımızla birlikte tek bir sesle terörü lanetledik. Önümüzdeki hafta tüm lig maçlarında ‘teröre hayır’ pankartı ile çıkılacak. Kulüpler Birliği’nden bugün terör maddesinin dışında, gündem Süperlig A.Ş idi. Bunla ilgili de bir toplantı yaptık ve taslak hazırladık sizle de paylaştık. Dolayısıyla bununla ilgili de bir panel gerçekleştirdik. Kamuoyunun önemsediği soruları cevapladık. Bunun da faydalı olduğunu düşünüyorum. Sonra da Cumhurbaşkanının kabulü oldu” dedi.

“GENEL ANLAMDA GÜZEL BİR TOPLANTI OLDU”
Genel anlamda olumlu ve güzel bir görüşme gerçekleştirdiklerini belirten Gümüşdağ, “Teröre karşı tek vücut ve bu beraberliği Sayın Cumhurbaşkanımızın karşısında da sergilemek istedik. Bu görüntüyü de size verdiğimiz kol kola destek görüntüsünü Sayın Cumhurbaşkanımızın huzurunda yenilemiş olduk. Genel anlamda güzel bir toplantı oldu. Tüm kulüp başkanlarımız tek tek söz aldı. Teröre karşı tepkisini ve terörü lanetlediğini söyledi. Dolayısıyla aynı şekilde bu süreçte de bundan sonra da her zaman tek güç olacağımızı bir kez daha kendisine de ifade etmiş olduk. Çok faydalı bir toplantı oldu. 18 Süper Lig kulübünün ıslak imzalı mutabakat zaptını kendisine takdim ettik. Aynı zamanda 4 Haziran’da da Sayın Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Demirören ve yönetim kurulu ile imzalamış olduğumuz mutabakat zaptını sunmuş olduk ve size de sunduğumuz Süperlig A.Ş taslağının biraz da ayrıntılısını kendisine takdim ettik. Çok faydalı oldu. Kendisi de gerek Başbakanımız, gerekse Gençlik ve Spor Bakanımız ile değerlendireceğini, en kısa zamanda konuşacağını söyledi. Dolayısıyla olumlu geçti” diye konuştu.

“GERÇEKLEŞEN MÜCADELEYİ DESTEKLİYORUZ”
“Teröre karşı birlik beraberliğe en çok ihtiyacımız olduğu zamandayız” diyen Gümüşdağ, “Dolayısıyla tek ses olmamızın önemli olduğunu düşünüyoruz. Kulüpler Birliği olarak da bu birlikteliği çok iyi gösterdik. Bu olaylardan da aksiyon aldık. Biz de bu teröre karşı gerek emniyet güçlerimiz, silahlı kuvvetlerimiz yürüttüğü mücadeleye tam destek veriyoruz. Onlara kolaylıklar diliyoruz. Futbolun birleştirici gücünü kullanarak tüm kamuoyunu da ‘teröre karşı hayır’ pankartı ile önümüzdeki hafta maçlara çıkma kararı aldık” ifadelerini kullandı.

ERTELENEN DERBİ YORUMU
Göksel Gümüşdağ, ertelenen Galatasaray – Fenerbahçe derbi maçı ile ilgili ise, “Çok özel bir konuşma olmadı. Güvenlik sebebiyle, çok daha kötü bir netice olabilirdi. Bir terör eylemi olabilirdi. Muhtemelen çok üst düzeyde bir istihbarattı ve bence doğru da oldu” dedi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.