16.06.2024 -Türkiye Son Habercilikte Son

Mahkeme kararı ile geri döndü..

Mahkeme kararı ile geri döndü..

Battalgazi Belediyesi Destek Hizmetler Müdürü Vahap Toman, İşkur Müdürlüğü’ne yeniden atandı. İşkur Müdürlüğü’ne yeniden atanan Vahap Toman’a veda yemeği verildi.

eeetBir sendikanın açtığı dava sonrası İşkur Müdürlüğü görevinden alınan ve Battalgazi Belediyesi Destek Hizmetleri Müdürlüğü görevine atanan Vahap Toman, açtığı davayı kazanarak yeniden İşkur Müdürlüğü’ne atandı.

İşkur Müdürlüğü’ne atanan Vahap Toman’a, Battalgazi Belediyesi tarafından veda yemeği verildi. Yemeğe, Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, İşkur Müdürü Vahap Toman, Battalgazi Belediye Başkan Yardımcıları Mustafa Sayın, Abdulvahap Şerefhanlı, Muzaffer Karakaş ve Yaşar Karataş’ın yanı sıra bazı daire müdürleri ile belediye personeli katıldı.

Burada konuşan Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, İşkur Müdürlüğü’ne atanan Vahap Toman’ın sonuç odaklı çalışan bir yapıya sahip olduğunu belirterek, “Yöneticilik yaptığım yerde benim personelimin bana yakınlığı, kişinin anasına babasına yakılığından daha yakındır. Bunun altını çizerek söylüyorum. Öğretmenlik yaptığım dönemlerde, öğrencilerim bana yakınlık dereceleri kendi ana babalarından daha yakındı. Bu felsefe ile çalışıyorum. Bu yapı meselesidir. Vahap Toman kardeşimizin, çalışma performansını bildiğim için kendisini buraya teklif ettim. Kendisi bizi kırmadı ve Destek Hizmetler Müdürlüğü’nde bizleri kırmadan, üzmeden, sorun yaratmadan çalışmıştır. Belediyelerdeki çalışma usul ve esasları, yasal metinleri elbette ki önemlidir.

Ancak sosyal dengeler ve aktiviteleri de gözönünde bulundurmamız gerekir. Vahap bey bu konularda görevini layıkıyla yerine getirmiştir. Kendisine bu süre içerindeki çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum. Kendisiyle İşkur’da beraber çalışmıştık. Buradaki çalışmalarda da hakikaten göz dolduran bir yapısı vardı. Burada da aynen onu yaptı. İşkur’da mahkemeyi kazandıktan sonra bizimle çalışmak istediğini söyledi. Devletin işi kişilerle kayım değildir. Devlet her zaman vardır. Devlet her zaman dinamiktir. Vahap kardeşimiz bir kurumun başına gelmiştir. O kurumla bir köprü oluşturacağız. Biz kendisine hakkımızı helal ediyoruz, kendisinin de helal etmesini temenni ediyoruz” dedi.
İşkur Müdürü Vahap Toman’da, “Beni ve ailemi de çok yakından sevince boğan bir hadiseydi belediyeye geçmek. Bir süreç yaşadım. Bu süreçte bir sendika yüzünden 2 kez görevden alınıp tekrar göreve iade edildim. Bu süre içinde Başkanımızın bizleri belediyeye çağırması ve bir daha İşkur’a dönmemek üzere geldiğimi belirtmek isterim. Mahkemeyi kazanmama rağmen şahsım başkanımıza bu konuda bilgi vermemiştir. Başka yerden duyumlar almıştır. Haberinin neden olmadığını söylediğinde de, buraya gitmek için gelmediğimi belirttim. Başkanım da bu konuda, devlet kurumu olan İşkur’a gitme konusunda tekrar orada görmek istediklerini tarafıma belirtmiştir. Ve bende İşkur’a gitmek için karar almış bulunuyorum. Bu içten gelen başkanımın sevgisinden dolayı teşekkür ediyorum” diye konuştu.
Yapılan konuşmaların ardından İşkur Müdürlüğü’ne yeniden atanan Vahap Toman’a bu güne kadar yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür plaketi, Başkan Gürkan tarafından verildi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.