TürkiyeSON - 04.07.2022 -
Türkiye Son   Habercilikte Son

Malatya Kent Konseyi Gençlik Meclisi Genel Kurulu’nu Yaptı

Malatya Kent Konseyi Gençlik Meclisi Genel Kurulu’nu Yaptı

Malatya Kent Konseyi Gençlik Meclisi Genel Kurulu’nu Yaptı

Malatya Kent Konseyi Gençlik Meclisi, yeni başkanını ve yürütme kurulunu seçmek için Gençlik Meclisi Olağan Genel Kurulu Toplantısını gerçekleştirdi.

Şehit Ömer Halisdemir Konferans Salonu’nda düzenlenen  programa Malatya Kent Konseyi Genel Sekreteri Av. Abdulkadir Artan, oda, vakıf, dernek, sendika, siyasi partilerin gençlik temsilcileri, okul temsilcileri, idareciler ve öğretmenler  ve katıldı.

Reklam

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından konuşmalarını yapan Malatya Kent Konseyi Genel Sekreteri Av. Abdulkadir Artan, Malatya Kent Konseyi’nin misyonu, vizyonu hakkında bilgi vererek konsey çatısı altında yapılan çalışmalardan bahsetti.

Anadolu’yu Anayurt yapan kadim topraklar üzerinde yaşadığımızı ifade eden Artan,   tarihin her sahnesinde gençlerin çok önemli yerlerde ve görevlerde olduğunu söyledi. Bundan sonra da gençlerin çok güzel yerlere geleceğini ifade eden Artan, “ Bugün yapılacak seçimin sizlere ve Malatya’mıza hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

Konuşmaların ardından divan heyeti oluşturuldu. Gençlik Meclisi Genel Kurulun Divan Başkanlığını yapan Genel Sekreter Yardımcısı Hasan Batar, Belediyeler Kanunu 76. maddesi gereğince kurulan Kent Konseylerinin bünyesinde oluşturulan Gençlik Meclisinin oluşumunu, çalışma alanlarını anlatarak “ Bu salonda bulunan gençlerin gözlerinde heyecan ve umudu görebiliyoruz. Bizim gençlerimize güvenimiz tam” dedi.

Yürütme Kurulunda görev alacak olanların kendilerini Genel Kurula tanıtmasının ardından Gençlik Meclisi Başkanı ve Yürütme Kurulunun belirlenmesi için seçim yapıldı. Yapılan seçimlerin neticesinde Gençlik Meclisi Başkanı ve Yürütme Kurulu, Genel Kurul tarafından oybirliği ile seçildi.

Programın dilek ve temenniler kısmında söz alan gençlik meclisi üyeleri, Malatya’da başta gençlik olmak üzere tarih, sosyal ve kültürel bazda yapılabilecek çalışmalar hakkında önerilerde bulundular.

1. Ayşegül Babacan Gençlik Meclisi Başkanı
2. Fatma Gül Hançer Yürütme Kurulu Üyesi
3. Fatma Çala Yürütme Kurulu Üyesi
4. Edibe Korkut Yürütme Kurulu Üyesi
5. Elanur Toper Yürütme Kurulu Üyesi
6. Emirhan Kızıltaş Yürütme Kurulu Üyesi
7. Esma Erduran Yürütme Kurulu Üyesi
8. Esma Kurak Yürütme Kurulu Üyesi
9. Gizem Mutlu Yürütme Kurulu Üyesi
10. İbrahim Yasin Sağlam Yürütme Kurulu Üyesi
11. Meryem Taşlı Yürütme Kurulu Üyesi
12. Sultan Kumru Yürütme Kurulu Üyesi
13. Şeyhmus Kalkan Yürütme Kurulu Üyesi
14. Yunus Emre Dertli Yürütme Kurulu Üyesi

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: