21.07.2024 -Türkiye Son Habercilikte Son

Malatya Toplantı Yaptılar

Malatya Toplantı Yaptılar

Avrupa Malatyalılar Federasyonu’nun Ağustos ayı toplantısı Malatya’da yapıldı.

fhfGündüzbey’deki Grand 270 Kahvaltı Bahçesi’nde bir araya gelen dernek yetkilileri arasında, Avrupa ve ABD’deki Malatyalılar Federasyonu’na bağlı derneklerin yetkilileri katıldı.

1999 yılında kurularak, Federasyon haline gelen Avrupa Malatyalılar Federasyonu’nun Ağustos ayı toplantısına Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Battalgazi Belediye Başkan Yardımcıları, Avrupa ve ABD’deki Federasyon yetkili ve temsilcileri, Federasyon kurucu üye ve yetkilileri katıldı.
Avrupa Malatyalılar Federasyonu Malatya temsilcisi Mehmet Fendoğlu yaptığı açıklamada, toplantıya katılan herkese teşekkür ederek, “1999 yılında kurulan derneğimizin federasyon olmasından sonra bizlerden maddi manevi desteklerini esirgemeyen en sıkıntılı zamanlarımızda bir dostumuz gibi arkamızda kaya gibi duran Selahattin başkanıma teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Fendoğlu, “Daha önceki toplantılarımızda yurt dışında olduğu için gelemeyen, ancak şu an aramızda olan Federasyon Kurucu üyeleri aynı zamanda Malatya’mızın gururları arasına giren Prof. Dr. Ramazan Özdemir’e ve Prof. Dr. Aytaç Yücel’e aramızda olmalarından dolayı teşekkürlerimi sunuyorum. Aramızda Amerika’dan New York, Las Vegas, Almanya’dan Hamburg, Frankfurt, Manheim yetkilileri şu an buradalar. Hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Çok değerli iş adamlarımız var. Maddi manevi katkıda bulundular hepsine teşekkür ediyorum. Katılımlarından dolayı tüm Hemşerilerime teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Toplantıda Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan da, birliğin sadece Malatyalılık ruhu etrafında toplandığına dikkat çekerek, “Malatya için güzel bir ekip. Bu ekibin dinamik kalması noktasında Belediye Başkanı olarak da elimizden gelen yardımı yapacağız” dedi.
Bu birlikteliğin ideolojik veya siyasi bir birliktelik olmadığına vurgu yapan Gürkan, “Her düşünceden her fikirden insanların bir arada olduğu güzelliğin ve değerinde burada olduğu en güzel tablo bu tablodur. Yani Malatya’nın fotoğrafıdır bu tablo. Türkiye’nin fotoğrafıdır bu tablo. Bu fotoğrafı bozmamamız lazım. Bu fotoğrafın kıymetini bilmemiz lazım. Bu fotoğrafın içerisinde poz veren arkadaşlarımızın da değerini bilmemiz lazım. Buradaki arkadaşlarımızın hepsine teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Gürkan konuşmasını şöyle sürdürdü:
“Gerek Almanya’dan, gerek Hollanda’dan, gerek Amerika’dan gelerek bizleri onurlandıran ve davetimize icabet eden dostlarımıza teşekkür ediyorum. Bu fotoğrafta çok değerli isimler var. Bu fotoğraf da Kalp Profesörümüz Ramazan Özdemir hocamız var. Aytaç Yücel hocamız var. İnönü Üniversitesin’de Malatya ve Malatyalıların dışarıdan gelen insanların yükünü çeken ve yüksünmeyen, yüzünü buruşturmayan, hiçbir zaman aman bu telefonda neymiş demeyen bir hocalarımızdır. Ben burada kendilerine en içten saygı ve hürmetlerimi sunuyorum. Malatya için bu değerlerimizi kaybetmememiz lazım. Bu değerleri yitirdiğimiz zaman kimliğimizde, hafızamızda yok olur. Sözlerimin sonunda sizlerle bu sofrada olmaktan büyük mutluluk duyduğumu belirtmek istiyorum.”

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.