22.06.2024 -Türkiye Son Habercilikte Son

YENİ DÖNEMİN İLK MECLİS TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

YENİ DÖNEMİN İLK MECLİS TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası yeni döneminin ilk meclis toplantısını 15 Temmuz Şehitleri Meclis Salonu’nda Meclis Başkanı Hasan Özkan Başkanlığında gerçekleştirdi.

Meclis Başkanı Hasan Özkan, “Adil olmak zorundayız. Vatandaş, kanuni hakları çerçevesinde hak ettiği hizmeti almak zorunda. Malatya TSO meclisi her bir üyesi ayrı ayrı örnek alınacak kişiler, 30 grubun her bir meclis üyesi meclisin yapacağı her çalışmaya katkıda bulunma noktasında hareket edeceğine inanıyorum. Malatya’nın ticaretine sanayisine gelişmesine insanların hayat standartlarını yükseltmeye gayret edeceğiz. Malatya TSO, sanayicinin, iş dünyasının odası olacak ve herkese eşit mesafede duracağız” diye konuştu.

Özkan’ın açılış konuşmasının ardından gündem maddelerinin görüşülmesine geçildi. Meclis Hesapları İnceleme Komisyonu üyeliğine Mehmet Ayhan Altunok, Bünyamin Yılmaz, Enver Varol, Eyüp Tav ve Merdan Demirtaş seçildi.

Malaya TSO Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, meclis toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunarak, oda çalışmaları hakkında bilgiler verdi.

Malatya’yı daha güçlü yarınlara hazırlamak üzere yola çıktığını söyleyen Sadıkoğlu “1 Nisan oda seçimlerinin ardından Malatya iş dünyası temsilcileri olarak önemli bir sorumluluk üstlenen 70 meclis üyemiz kentine daha güçlü yarınlara hazırlamak adına yeni bir yolculuğa başladık. Malatya TSO meclisimizin yeni dönemde ortak akılla istişare kültürünün merkezi olarak Malatya ve ülke ekonomisine yön verecek çok önemli işlere imza atacaktır.  Malatya’yı ve Türkiye’yi 2023 vizyonuna taşıyacak olacak yeni meclisle birlikte Malatya ekonomi tarihini kilometre taşları arasında yer alacak projeleri hayata geçireceğiz. Bu yeni dönemin ülkemize ve Malatya’mıza hayırlı olmasını dilerim.”dedi

Seçildikten sonraki Ankara’da bir takım ziyaretler gerçekleştirdiklerini kaydeden Sadıkoğlu,”Gümrük  ve Ticaret Bakanımız Sayın Bülent Tüfekci ile TOBB Başkanı Sayın Hisarcıklıoğlu ile görüşmelerinde yeni yönetim ile ilgili bilgiler aktarıp gelecekteki projelerine destek istediklerini belirtti.

Sadıkoğlu “Ankara ziyaret esnasında TOBB başkanımızdan belirlenen 30 milyon TL tutarındaki nefes kredisi için ek bütçe istedik. 5 milyon TL ek bütçe daha aldık. Toplamda 40 milyon TL nefes kredisi kullandırılacaktır. 0,99 faiz oranı olan nefes kredi ilk altı ay ödemesiz takip eden 12 ay eşit taksitli olarak ödenecektir. Meslek komiteleri ile toplantılar yapıyoruz.. Her gün bir meslek komitesinde üyelerimizle bir araya gelip problemleri tartışıyoruz. Bunu devam ettireceğiz. Malatya ekonomisi ve ihracatını üst seviyeye taşımak için çalışacağız. Hazırladığımız projeler öncelikle kaybolan sektörlerin tamamını yeniden canlandırmak bu sektörlerin personel yapısını yeniden bir aşamaya getirip Malatya’ya kazandırmak. Sektörlere ara eleman yetiştirme konusunda üniversite ile işbirliği içerisinde olacağız. OSB’ de yapılan meslek yüksek okulu sektörel bazda eleman yetiştirmesi için gayret göstereceğiz. Sürecin tam göbeğinde üniversitemizi yönlendirerek ihtiyaç duyduğumuz personellerin yetiştirme konusunda sayın rektörümüzden destek alacaklarını” ifade etti.

Başkan Sadıkoğlu’nun konuşmasının ardından dilek ve temenniler bölümünde meclis üyesi Mesut Özdemir tarafından sosyal sorumluluk projesi kapsamında Malatya TSO, İnönü Üniversitesi ve Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile “Kitap Getirdi Sana Projesi” Okudukça Değişiyor Dünya sloganıyla başlatıldı.

Mesut Özdemir,”Araştırma hastanesinde üç odadan oluşan bir okul var. Burada tedavi gören çocuklar var. Bu çocukların dönem içerisinde kitaba ihtiyaçları var.  Tedavileri devam ederken bir taraftan akademik eğitimlerini hastanede devam ediyor. Maalesef bunların okulları, hastaneler bunlara dokunmak gerekiyor. Malatya Milli Eğitim Müdürlüğü ve özel okullara  afişler asılarak öğretmen öğrenci ve velilerle gönüllü olarak kitap bağışları yapmalarını isteyeceğiz. Yapılan Bağış kitapları ilgili müdür ve müdür yardımcılarına teslim edecekler. Bizde bunları Malatya TSO  eğitim komitesine olarak alacağız. Böylelikle bu çocuklarımıza kitabın gizemli yolculuğunda hayalinin geçirebileceği güzel günlere ümit etmeleri ve buralara ulaşma adına böyle bir proje gerçekleştiriyor olacağız. Meclis üyelerimizin de bu konuda hassasiyet göstererek çocuk kitapları ve ebeyen kitapları noktasında destek sağlamalarını rica ediyoruz.” dedi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.