TürkiyeSON - 28.11.2021 -
Türkiye Son   Habercilikte Son

Malatya Türk Ocağı Başkanından öğretmenler günü mesajı

Malatya Türk Ocağı Başkanından öğretmenler günü mesajı

Başta başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk ve bölücü hainler tarafından şehit edilen öğretmenlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, neslimizi emanet ettiğimiz öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutluyoruz.

İlköğretimden başlayarak üniversiteye giden uzunca bir yolda gençlerimizin milli kimlik ve kültürden yoksun bir şekilde yetiştiklerini üzülerek müşaheade etmekteyiz. Bu kimlik ve kültür yozlaşmasının tam ortasında yerini alan Türk gençliği akademik başarı olarak da çok gerilerde kalmıştır. Uluslararası öğrenci değerlendirme sıralamalarında maalesef görmekteyiz ki öğencilerimizin yarıdan fazlası okuduğunu dahi anlayamamaktadır.

Türkiye, nüfusu genç olan ve bununla övünen, bu gençlik dinamizmine bel bağlayan bir ülkedir. Ancak niteliğin olmadığı bir nicelik ile geleceğe nasıl yürüyeceğiz karşımızda kocaman bir soru işareti olarak durmaktadır.

Milli Eğitimin çok temel sorunlarının olduğu herkesin malumu olan bir konu. Bu temel meseleler ile ilgili neler yapılıyor, ne gibi tedbirler alınıyor çok malumat sahibi olamıyoruz. Umarız gerekenler yapılıyordur. Ancak kozmetik düzenlemelerden hemen haberdar oluyoruz. Hemen her kurumumuzda olduğu okullarımızda da liyakatten uzak görevlendirmeler ve uygulamalar almış başını gidiyor.

Gençlerimize milli bir hedef vermiyoruz. Amentüsü olmayan, hedefleri olmayan bir devlet olamaz. Hedefleri olan insanların yönettiği devletin hedefi olur.

Tüm yaşanan olumsuzluklara ragmen meselenin şuurunda olan insanların daha fazla olduğunu ve konu ile ilgili kafa yorduklarını biliyoruz. Bu ızdırabı çeken öğretmenlerimiz olduğunu da biliyoruz. Memlekete faydalı olacak, dinini diyanetini töresini bilen gençler yetiştirme arzusuyla gecesini gündüzüne katarak çalışan, proje üreten öğretmenlerimizin ellerinden öpüyoruz. Biliyoruz ki niyet hayır akibet hayır olacaktır. Su akıp yatağını bulacaktır ve üç kıtada at koşturmuş bir ecdadın torunları olarak bu gayretli eğitimcilerimiz elinde daha nice Fatihler, Kanuniler, Mustafa Kemaller yetişecektir.

Nadir GÜNATA
Malatya Türk Ocağı Başkanı

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
%d blogcu bunu beğendi: