25.06.2024 -Türkiye Son Habercilikte Son

Malatya’da arsa sıkıntısı yok

Malatya’da arsa sıkıntısı yok

sdaff

MTSO Meclis salonunda düzenlenen toplantının başında Akçadağ Mermer OSB’deki yüzde 30 hissenin yüzde 10’nun Akçadağ Belediyesi’ne devri, Yeşilyurt İŞGEM şirketindeki TSO hissesinin 80 bin TL‘ye Yeşilyurt Belediyesi’ne devri oy birliği ile kabul edildi. Daha sonra yönetim kurulu faaliyetleri hakkında söz alan MTSO Başkanı Hasan Hüseyin Erkoç, bir aylık oda faaliyetleri hakkında üyelere detaylı bilgiler verdi. Vakıfbank ile imzalanan kredi protokolü, İstanbul Sanayi Odası’nın Malatya ziyareti ve Diyarbakır ziyaretleri ile ilgili bilgiler veren Erkoç, Hükümetin son dönemlerde uygulamaya koyduğu yerli üretime yüzde 15 avantaj sağlanmasının ekonomi dünyasının olumlu karşıladığını söyledi.

 

 

Yabancı bir ürünün aynı emsalindeki yerli üretiminin artık tercih edildiğini belirten Erkoç, MTSO olarak üyelere yerli malı belgesi verdiklerini ve önümüzdeki süreçte yatırım yapacak sanayicilerin de bu konuyla ilgilenmelerini talep etti. Hükümetin aldığı bu kararın ekonomiye önemli bir destek olduğunu dile getiren Erkoç, Malatya’da da bazı firmalarımız yerli malı belgesi aldığını söyledi.

 

ARSA ALMAK İSTEYENLER SIKINTI YAŞAMAYACAK

Diyarbakır’da katıldığı toplantıda Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz ve Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık ile görüşme imkanı bulduğunu aktaran Erkoç, Malatya’daki 1. Organize Sanayi Bölgesi’nin genişletilmesi noktasında yaşanan sorunlarında çözümü noktasında destek talep ettiklerini söyledi. Görüşmelerde iki bakandan da sevindirici haberler aldığını ifade eden Erkoç, bölgede yaşanan kamulaştırma ile ilgili sıkıntının çözümü noktasında gerek bakanların gerek Malatya Milletvekillerinin konunun takipçisi olacaklarını söyledi. Erkoç, sorunların kısa sürede çözüme kavuşmasının ardından Malatya’da yatırım yapmak isteyenlere arsa sıkıntısı yaşatmayacaklarının altını çizdi.

 

Erkoç’un konuşmasının ardından ise dilek ve temenniler bölümünde bazı üyeler görüşlerini paylaştılar.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.