TürkiyeSON - 09.12.2023 -

Malatya’da hayır mağazası açıldı

Malatya’da hayır mağazası açıldı

Kızılay Malatya Şube Başkanlığı tarafından tamamen hayırseverlerin desteği ile üniversitede okuyan öğrencilerin ücretsiz olarak giyinmelerine imkan sağlayacak ve Türkiye genelinde Kızılay tarafından 4’üncüsü Genç Butik adlı hayır mağazası üniversitede açıldı. .

Malatya’da hayır mağazası açıldı

Kızılay Malatya Şube Başkanlığı tarafından tamamen hayırseverlerin desteği ile üniversitede okuyan öğrencilerin ücretsiz olarak giyinmelerine imkan sağlayacak

İnönü Üniversitesi Merkez Kampüs girişinde hizmete açılan mağazanın açılış törenine Türk Kızılayı Genel Başkanı Ahmet Lütfi Akar, Rektör Prof. Dr. Cemil Çelik, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Şefik Şengün, Doğanşehir Belediye Başkanı Vahap Küçük, çeşitli sivil Toplum Kuruluşlarının Başkanları ve temsilcileri, Kamu Kurumlarının temsilcileri ve ev sahibi olarak Malatya Kızılay Şube Başkanı Av. Umut Yalçın ve Yönetim Kurulu üyeleri katıldı. Açılış töreninde konuşan Türk Kızılayı Genel Başkanı Ahmet Lütfi Akar, yoksul öğrencilerin yararlanması amacıyla ilk defa İstanbul’da başlattıkları giyim mağazası açma uygulamasının Malatya Şube Başkanlığı tarafından da örnek proje olarak uygulanmasının diğer şubelere örnek teşkil edeceğini belirterek hayırsever iş adamlarına teşekkür etti.Açılışta Kızılay adına Şube Başkanı Av.M. Umut Yalçın Yönetim Kurulu adına Araştırma Hastahanesinde faaliyet gösteren Hayır Mağazasının da Kızılay tarafından devir alınarak işletilmesi için söz verdi. Törende İnönü Üniversitesi Rektörü Cemil Çelik’e, Doğanşehir Belediye Başkanı Vahap Küçük’e, Kızılay Tuzla ve Merter Şube Başkanlarına, Kızılay Yönetim Kurulu Üyesi Gazal Karlı’ya ve Ortak Değer Malatya Derneğine plaketleri verilerek ayrı ayrı destekleri için teşekkür edilmiştir. Açılışın ardından 80 kadar öğrenciye giyim yardımı yapılarak mağazanın açılış konseptine uygun olarak başlangıç yapılmıştır.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d