TürkiyeSON - 23.02.2024 -

Malatya’da Kadına Şiddete Hayır Semineri Düzenlendi

Malatya’da Kadına Şiddete Hayır Semineri Düzenlendi

Büyükşehir Belediyesi Kadın Kültür ve Spor Merkezi’nden seminer

KADINA ŞİDDETE HAYIR!

Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı’na bağlı Kadın Kültür ve Spor Merkezi tarafından Kadına Yönelik Şiddete Karşı Mücadele ve Uluslararası Dayanışma Günü dolayısıyla bir seminer programı düzenlendi.

Malatya Barosu Kadın Hakları Komisyonu üyeleri Av. Çiğdem Ağda ve Av. Esra Genç’in konuşmacı oldukları seminerde, Büyükşehir Belediyesi Aile ve Sosyal İşler Şube Müdürü Av. Gülay Zengin, yaptığı selamlama konuşmasında, seminerin bilinçlenme adına önemli bir program olduğunu söyledi.

Seminer programında Malatya Barosu Kadın Hakları Komisyonu üyeleri Av. Çiğdem Ağda ve Av. Esra Genç, kadına şiddetle ilgili bilgilendirme yaptılar.

Şiddet, şiddetin çeşitleri, şiddeti besleyen etmenler ve Türk Ceza Kanunu’nda kadın ve çocuklara yönelik suçların neler olduğu konularında bilgi veren Av. Çiğdem Ağda, hangi suç tiplerinde yargının devreye girdiğini ve beraberinde Ailenin Korunmasına dair kanunda ne gibi haklar olduğu ile ilgili bilgilendirme yaptı.

Kadın ve erkek olarak nihayetinde insanız

Kadının toplumdaki ikincil konumuna dayalı olarak kadına uygulanan her türlü şiddet eyleminin kadına şiddet olarak algılanması gerektiğini belirten Ağda, “Biz kadın ve erkek olarak eşitiz, insanız yani. Birey temelinde baktığımız zaman ve bunu içselleştirip kabul ettiğimiz zaman toplum açısından aslında hani o cinsiyetçi kavramı kaldırdığımızda kadına şiddetin ortadan kalkacağını düşünüyoruz. Bu anlamda birey temelinde bakmak gerekiyor” diye konuştu.

Seminer programında mor kurdele ile ‘Kadına Şiddete Hayır’ yazılı kokartlar dağıtıldı.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.