TürkiyeSON - 10.12.2023 -

Malatya’yı tek hastaneye mahkum ettiler

Malatya’yı tek hastaneye mahkum ettiler

dr.ali yalçın

Eski Malatya Devlet hastanesi olarak bilinen bölgeyi gezen Bağımsız Aday Yalçın ve beraberindekiler Devlet Hastanesinin taşınmasından dolayı kapanan birçok işyeri olduğunu gördüler. Devlet Hastanesinin taşınmasının o civarda bulunanlar için oluşturduğu sıkıntılara işaret eden Yalçın, Malatya Tabipler Odası Başkanı olduğu dönemde de burada mevcut olan hastaneyi, kaldırmanın bu halka, esnafa, çevreye, burada ikamet edenlere haksızlık, zulüm olduğunu söylediğini belirtti.

BU TOPLUMU TEMSİL ETMİYORLAR 

Yalçın, “ Şimdi burada gittikçe artan bir nüfus yoğunluğu var. Dağdaki konut evlerin artmasıyla ve buradan diğer hastaneye gitmenin zorluğu günden güne daha çok hissedilmesiyle bizim dediğimiz noktaya gelinmiş oluyor. Bugün bu halkın ihtiyacını, sağlığını düşünemeyen, modern bir hastane yapıyoruz diye buradaki hastaneyi kapatarak birçok insana haksızlık eden ve eziyet çektiren siyasilerin o gün olduğu gibi bugün de bu toplumu temsil edemiyorlar. Mutlaka ama mutlaka burada modern, ihtiyacı karşılayacak en az 300 yataklı bir hastaneye ihtiyaç var. Büyük bir nüfusu tek hastaneye mahkûm etmek hastalara büyük eziyettir”

BAĞIMSIZ İRADE MALATYA’DA KAZANACAK

Hem Hastane Caddesi esnaf ve vatandaşlarının hem de ildeki bütün hastaların yaşadıkları hizmet sıkıntısına karşı Yalçın’ın taahhüdü, “Ben bağımsız bir iradeyle inşallah seçilirsem, doğrunun hakkın, adaletin, hakkaniyetin cereyan etmesi için ne gerekiyorsa yapacağım, bunu herkesle birlikte başaracağız” oldu.

VATANDAŞ, “ALLAH’TAN KULUNA HERKES SENİ İYİ TANIR”

Yalçın’ın gezileri sırasında karşılaştığı vatandaş, “biz seni hep takip ediyoruz. İnşallah da başarıya ulaşacaksın. Çünkü yukarıdan aşağıya yani Allah’tan kuluna herkes seni iyi tanır” dedi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d