TürkiyeSON - 07.03.2021 -
Türkiye Son   Habercilikte Son

MHP MALATYA MİLLETVEKİLİ MEHMET FENDOĞLU İNŞAAT MÜHENDİSLİĞİNDEN MEZUN GENÇ MÜHENDİSLERİN TALEPLERİNİ GÜNDEME GETİRDİ.

MHP MALATYA MİLLETVEKİLİ MEHMET FENDOĞLU İNŞAAT MÜHENDİSLİĞİNDEN MEZUN GENÇ MÜHENDİSLERİN TALEPLERİNİ GÜNDEME GETİRDİ.
Reklam

Milliyetçi Hareket Partisi Malatya Milletvekili Mehmet Fendoğlu TBMM Genel Kurulunda söz alarak, inşaat mühendisliğinden mezun genç mühendislerin taleplerini gündeme getirerek  “İnsanlık tarihi mühendislik hizmetlerine paralel olarak gelişme gösterdiğini, Toplumun doğayla iç içe, daha sağlıklı, daha güvenli yapılarda yaşamını sürdürebilmelerin de inşaat mühendisliği mesleği ve mühendisler belirleyici role sahip olduğunu ve bu gelişmeleri dikkate alarak, inşaat mühendisliğinden mezun genç arkadaşlarımız, liyakat esas alınarak kamu personeli seçme  niteliklerine uygun istihdamlarının sağlanmasını talep etmektedirler. Diye belirtti.

 

MHP Malatya Milletvekili Fendoğlu yaptığı konuşmada;

“ 2021 yılının Meclisimiz, milletimiz, ülkemiz için hayırlara vesile olmasını dilerim.

İnsanlık tarihi mühendislik hizmetlerine paralel olarak gelişme göstermiştir. Toplumun doğayla iç içe, daha sağlıklı, daha güvenli yapılarda yaşamını sürdürebilmelerin de inşaat mühendisliği mesleği ve mühendisler belirleyici role sahiptir.

Reklam

Son yıllarda yaşadığımız afetler ve sonrasında meydana gelen can kaybı ve maddi hasarları ivedilikle en aza indirecek şekilde yapılar ve şehirler oluşturulmalıdır. Kaynakların etkili kullanımı, verimli planlama, projelendirme ve etkili denetim sağlanabilmesi için inşaat mühendislerine büyük önem ve ihtiyaç hâsıl olmuştur.

Tüm bu gelişmeleri dikkate alarak, inşaat mühendisliğinden mezun genç arkadaşlarımız, liyakat esas alınarak kamu personeli seçme niteliklerine uygun istihdamlarının sağlanmasını talep etmektedirler.” ifadelerini kullandı.

TBMM TUTANAK METİN

BAŞKAN – Sayın Fendoğlu…

MEHMET CELAL FENDOĞLU (Malatya) – Teşekkür ederim Başkanım.

2021 yılının Meclisimiz, milletimiz, ülkemiz için hayırlara vesile olmasını dilerim.

İnsanlık tarihi mühendislik hizmetlerine paralel olarak gelişme göstermiştir. Toplumun doğayla iç içe, daha sağlıklı, daha güvenli yapılarda yaşamını sürdürebilmelerinde inşaat mühendisliği mesleği ve mühendisler belirleyici role sahiptir.

Son yıllarda yaşadığımız afetler ve sonrasında meydana gelen can kaybı ve maddi hasarları ivedilikle en aza indirecek şekilde yapılar ve şehirler oluşturulmalıdır. Kaynakların etkili kullanımı, verimli planlama, projelendirme ve etkili denetim sağlanabilmesi için inşaat mühendislerimize büyük önem ve ihtiyaç hasıl olmuştur.

Tüm bu gelişmeleri dikkate alarak, inşaat mühendisliğinden mezun genç arkadaşlarımız, liyakat esas alınarak kamu personeli seçme niteliklerine uygun istihdamlarının sağlanmasını talep etmektedirler.

Teşekkür ederim.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: