25.06.2024 -Türkiye Son Habercilikte Son

MHP’li Fendoğlu, kurum ve STK’ları ziyaret etti

MHP’li Fendoğlu, kurum ve STK’ları ziyaret etti

MHP’li Fendoğlu, kurum ve STK’ları ziyaret etti

MHP Malatya Milletvekili Mehmet Celal Fendoğlu, seçimin ardından, nezaket ziyaretleri kapsamında; İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı, Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (Yurtkur) Malatya İl Müdürü Ebubekir Kayhan, İl Müftüsü Ümit Çimer ve Malatya Gazeteciler ve Televizyoncular Cemiyeti (MGTC) Başkanlığına seçilen Fatih Avcı ve yönetimini ziyaret etti.

 

MHP’li Fendoğlu, ilk ziyaretini Milli Eğitim Müdürü Tatlı’yla gerçekleştirdi. Burada sohbet eden MHP’li Fendoğlu, Malatya’nın öğrenimi için elinden gelen her şeyi yapacağını söyledi. Müdür Tatlı da, milletvekili seçilen Fendoğlu’na hayırlı olmasını diledi, ziyaretten dolayı teşekkür etti. Ardından MHP’li Fendoğlu, İl Başkanı Ramazan Bülent Avşar, Battalgazi İlçe Başkanı Mesut Samanlı’yla birlikte Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (Yurtkur) Malatya İl Müdürü Kayhan’ı ziyaret etti. Ziyarette konuşan Müdür Kayhan, Fendoğlu’na başarılar diledi. MHP’li Fendoğlu’da kendilerini kabul eden Kayhan’a teşekkür etti. Daha sonra MHP’li Fendoğlu ve heyet İl Müftüsü Çimen’i ziyaret etti. Burada konuşan Müftü Çimen, kendilerinin Diyanet İşleri Başkanlığının, devletinin toplumu din konusunda aydınlatmak üzere görev yaptığı Diyanet İşleri Başkanlığı’nın Malatya teşkilatı olduklarını belirterek, “Malatya ailesiyiz. Bu anlamda Malatya’da bu hizmeti yürütürken, saygı değer vekilimizin de başta dinimiz, devletimiz, milletimiz, tarihimiz, kültür ve medeniyetimiz, bizi biz yapan değerlerimiz doğrultusunda hizmetlerinde duacı olduğumuzu ifade etmek isterim” dedi.

 

MHP’li milletvekili Fendoğlu da, Müftü Çimen’i ziyaret etmekten çok mutlu olduğunu kaydederek, “Önce şahıs olarak kendisine apayrı saygım ve sevgim vardır. Vekil olduktan sonra da zevkle özellikle kendisini ziyaret edip hal hatır ve dualarını almak istedim. Bizleri bu şekilde karşıladığı için nezaketinden dolayı da kendisine teşekkür ediyorum Allah yardımcıları olsun. Tabi bizlerden de dualarını eksik etmesinler” diye konuştu.

 

Ardından Malatya Gazeteciler ve Televizyoncular Cemiyeti’ni ziyaret etti. Ziyarete Fendoğlu’nun yanı sıra Battalgazi İlçe Başkanı Mesut Samanlı, parti yöneticileri ve MGTC yönetimi katıldı. Yeni seçilen Cemiyet Başkanı Fatih Avcı, “Sayın Vekilimiz, daha önceden tanıdığımız, bildiğimiz gerek esnaflığında gerek spor yöneticiliğinde tanıdığımız bir isim. Malatya’nın sevilen bedel ödemiş ailelerinden birini temsil ediyordu. Bu vesileyle kendisi bize hayırlı olsuna gelmişken, ben de kendisine hayırlı olsun diyorum” diye konuştu.

 

Fendoğlu 27’nci Dönem Milletvekili olarak Milliyetçi Hareket Partisi adına Malatya’dan seçildiğini hatırlatarak, şunları söyledi:

 

“Bunda sahada bulunduğum süre içerisinde ben de benimle ilgili haberleri hiç bekletmeden Malatya’ya ve seçmenlere ulaştıran siz basınımızın güzide temsilcileri, burada da sizlere teşekkür etme şansı verdiğiniz için teşekkür ederim. Çünkü seçimden sonra alelacele dönmedim. Mazbatayı almak için biraz geciktirdim. Teşekkür ziyaretlerine çıktım. Meclisten arandıktan sonra Meclise kayıt olmaya gittim. Yeminimizi de ettik şükürler olsun. Yeminden sonra Meclis geleneksel olarak tatile giriyordu. Bu kez tatile girmedi. Çünkü OHAL kalktığı için terör yasalarıyla, torba yasalarının mutlaka geçmesi elzemdi. Bu vesileyle biz Milliyetçi Hareket Partisi Grubu olarak seçime Cumhur İttifakı adına girdiğimiz için bu yasaların geçmesini el birliğiyle, AK Partili milletvekili arkadaşlarla el ele verip 21 gün gibi kısa bir süre içerisinde geçirip kanunları hayata geçirdik. Malatya’yla ilgili birçok çalışmalarımız olacak. Sık sık görüşeceğiz. Sizler Malatya’daki sesimiz olacaksınız. Ben sizlerin sesi olacağım. Ama sizler bizlerin sesini vatandaşlarımıza duyurma acısından çok objektif haberler yapacağınıza inancım tam. Benimle, meclisle veya Malatya’yla ilgili sorun olursa lütfen çekinmeden bana ulaştırabilirsiniz.”

 

Cemiyet ziyaretinde ülke gündemine ilişkin açıklamalarda bulunan MHP’li milletvekili Fendoğlu, “Af yasasıyla ilgili Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanımız Devlet Bahçeli’nin seçim beyanında var. Ama bu 24 günlük süre içerisinde o tasarıyı hazırlayamadı. Tasarı şu anda çalışma aşamasında. Detaylarıyla birlikte kimsenin incinmemesi açısından çok teferruatlı bir şekilde taslak hazırlanıyor. O taslak zannedersem ekimde meclisin açılışına yetişecek. Ve Ekimdeki geçen yasalardan bir tanesi de Af Yasası olacak. Cumhurbaşkanının seçim öncesi afla ilgili bir söylemi oldu. biz bunun adına ceza indirimi deriz. Geçer. Hangi suçlularının yararlanacağıyla ilgili detayı zaten Genel Başkanımız ve Komisyonda çalışan arkadaşlarımız bu belirlemişti katiller, PKK’lılar, FETÖCÜ’ler tecavüzcülere, çocuk istismarcıları, hayvan haklarını ihlal edenler af yasasına dahil edilmeyecek” dedi.

 

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.